The Last of Us Part II PlayStation

God of War i The Last of Us na smartfonie? PlayStation chce przenieść swoje największe hity na urządzenia mobilne

Sony już od dawna zrezygnowało z dalszego produkowania i aktywnego wspierania swoich konsol przenośnych. Nie oznacza to jednak, że PlayStation kompletnie odpuszcza rynek mobilny, co potwierdzają ostatnie doniesienia.

Reklama

PlayStation chce podbić smartfony i tablety?

Serwis Push Square znalazł w sieci ogłoszenie o pracę, z którego jasno można wywnioskować, że PlayStation planuje przenieść swoje bestsellerowe serie gier na urządzenia mobilne. Sony poszukuje między innymi osoby na stanowisko Head of Mobile w PlayStation Studios.

Jednym z zadań zatrudnionej na tej stanowisku osoby, ma być przygotowanie i wykonanie 5-letniego planu pracy nowopowstałego działu mobilnego PlayStation. W ogłoszeniu zasugerowano również, że w zadaniu tym zostaną wykorzystane największe franczyzy PlayStation, czyli najpewniej takie hitowe marki, jak The Last of Us, Ghost of Tsushima, Horizon Zero Dawn czy Uncharted.

Reklama

Zbliża się God of War: Mobile?

Trudno powiedzieć co dokładnie przygotuje dla nas PlayStation w przyszłości, ponieważ kierunków, w które mogłaby pójść ta firma, jest co najmniej kilka. Już teraz Sony rozwija w pewnym sensie granie mobilne, dzięki takim usługom, jak Remote Play, które pozwala na odpalanie gier z konsol na swoich smartfonach i tabletach.

Wydaje mi się jednak, że na obecną chwilę, najsensowniejszym krokiem byłoby tworzenie całkowicie nowych gier z dużych marek, znanych z konsol PlayStation, na urządzenia mobilne. Równocześnie dobrym pomysłem wydaje się także przenoszenie starszych i kultowych produkcji na smartfony i tablety.

PlayStation ucharted
Którą serie gier PlayStation najchętniej zobaczylibyście na swoim smartfonie?

Na razie jednak cała inicjatywa jest w bardzo wstępnej fazie planowania, tak więc najbliższych efektów czy zapowiedzi, spodziewać się możemy dopiero za kilka lat. Nie ukrywam jednak, że sam z przyjemnością zobaczyłbym jakieś ciekawe poboczne gry mobilne z takich serii, jak chociażby God of War czy Little Big Planet.

W końcu sam bardzo miło wspominam takie przenośne produkcje, jak Uncharted: Złota Otchłań czy Killzone: Liberation, które wydane zostały na konsole PSP i PS Vita. Może więc przeniesienie tych gier na urządzenia mobilne lub stworzenie całkowicie nowych produkcji, nie byłoby takim głupim pomysłem? Czas pokaże!