źródło: Oppo.com

Grupowa rozmowa wideo w sieci 5G – takie rzeczy tylko u Oppo

Marka Oppo rozwija się bardzo dynamicznie. Jej smartfony charakteryzuje nie tylko wyjątkowy dizajn, ale również to, że jako jedne z pierwszych na rynku oferują najnowsze rozwiązania. Firma zamierza również wkrótce rozpocząć produkcję urządzeń obsługujących sieć 5G.

OPPO obiecuje, że w już przyszłym roku kupimy smartfony tego producenta, obsługujące Internet 5G

Wygląda na to, że testy urządzeń, które będą w stanie obsługiwać najnowszą technologię przesyłu danych, idą zgodnie z planem, biorąc pod uwagę informację o wideo-rozmowie, w jakiej wzięło udział sześciu inżynierów marki Oppo znajdujących się rozrzuconych po świecie ośrodkach badawczych firmy. Pierwsze słowa przekazane podczas wymiany zdań między nimi brzmiały „Witaj Oppo, witaj 5G”.

Reklama

Rozmowa odbyła się za pomocą chińskiego komunikatora WeChat i trwała około 17 minut – podczas niej nie wystąpiły żadne problemy z łącznością, a jedynie minimalne opóźnienie transmisji. To oznacza, że Oppo jest obecnie pierwszą firmą, której smartfony umożliwiają grupowe rozmowy wideo z użyciem sieci 5G.

To kolejny krok marki w kierunku „opanowania” technologii 5G, która według ekspertów ma znacząco poprawić nasz kontakt z większością urządzeń.

Ze względu na zwiększoną szybkość przesyłu danych 5G umożliwi precyzyjne sterowanie robotami czy dronami, da także możliwość tworzenia na żywo transmisji w 360 stopniach i grania w bardzo wymagające tytuły bezpośrednio z chmury. Do tego ma też odmienić nasze życie poprzez podłączenie do szybkiej sieci bezprzewodowej wszystkich urządzeń codziennego użytku, jak również pozytywnie wpłynąć na rozwój samochodów autonomicznych i inteligentnych miast.

Źródło: TechCabal