OPPO obiecuje, że w już przyszłym roku kupimy smartfony tego producenta, obsługujące Internet 5G

Wiceprezes OPPO, Brian Shen, ogłosił, że z powodzeniem zakończyły się testy pierwszego smartfonu OPPO z dostępem do internetu 5G. Według jego zapewnień, rok 2019 będzie należał do urządzeń z jeszcze szybszym przesyłem danych.

Bazą sprzętową dla modemu obsługującego internet 5G był odpowiednio zmodyfikowany OPPO R15 (to taki pierwowzór OnePlusa 6). W warunkach laboratoryjnych z powodzeniem poradził sobie z obsługą wysokich częstotliwości przesyłu danych i pokazał, że wyprodukowanie seryjnego smartfona OPPO wykorzystującego ten standard łączności, jest bliższe niż niektórym mogło się wydawać.

Reklama

Brian Shen oświadczył, że będzie dążył do tego, by OPPO stało się pierwszą marką smartfonów, która wypuści na rynek smartfony 5G przeznaczone do masowego użytku.

Niedawno OPPO ogłosiło ścisłą współpracę z Qualcommem, której celem ma być wspólne wprowadzanie innowacji w zakresie technologii mobilnych i 5G. Program te nosi nazwę „5G Pilot”. Chińska firma mocno inwestuje również w placówki badawcze, które mają pomóc w opracowywaniu lepszych technologii łączności. W efekcie jest zajmuje pierwsze miejsce w liczbie złożonych badań i dokumentów opracowanych w związku z sieciami 5G.

Zdaniem badaczy z OPPO, technologia 5G może mieć ogromny wpływ na rozwój rozszerzonej rzeczywistości. Skoro smartfony będą w stanie odbierać ten typ sygnału od operatorów telefonii komórkowej, to teraz czekamy na ich ruch. Wszak modernizacja infrastruktury GSM jest znacznie większym przedsięwzięciem niż wyprodukowanie odpowiedniego modemu dla smartfona.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/17/siec-5g-po-co-dlaczego-co-daje-jakie-korzysci-kiedy-t-mobile-polska-niemcy/

źródło: OPPO