The Messenger za darmo w Epic Games Store

I nie chodzi tu o komunikator Facebooka

Epic Games Store przyzwyczaił nas do rozdawania co tydzień dwóch gier całkowicie za darmo, jednak w tym tygodniu jest inaczej. Zdecydowano się na jedną grę, ale za to wyjątkową — The Messenger to jedna z najlepszych metroidvanii, jakie możecie obecnie znaleźć na rynku!

Jestem wielkim fanem gier gatunku metroidvanii, czyli fuzji mechanik znanych z Metroida i Castlevani — stąd ta nazwa. Gdy rok temu odkryłem The Messenger, zakochałem się w tej grze już od pierwszych minut. Prosta fabuła, retro grafika i niezwykle wciągająca rozgrywka z fenomenalnymi bossami — czego chcieć więcej? A to wszystko podkreślone świetną ścieżką dźwiękową autorstwa Rainbowdragoneyes. Warto też wspomnieć, że gra otrzymała sporo dodatków — o jednym z nich Picnic Panic (który jest bezpłatny), miałem okazje wspomnieć w podsumowaniu tegorocznej konferencji Devolver Digital na E3. The Messenger na platformie Steam może się poszczycić ponad 2 600 opiniami graczy, z czego aż 95% jest pozytywnych.

Minimalne wymagania The Messenger prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 lub nowszy (64-bitowy),
  • Procesor: Intel core i5-4210 o taktowaniu 1,7 GHz,
  • Pamięć RAM: 2 GB RAM,
  • Karta graficzna: Intel HD Graphics 4400,
  • Wolne miejsce na dysku: 1200 MB.

The Messenger nie oferuje polskich napisów i niestety nie jest dostępny na komputerach z macOS.

The Messenger możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy The Messenger zniknie 21 listopada z darmowej oferty Epic Games Store, to udostępnione zostanie Bad North o czym naturalnie Wam przypomnimy.

Źródło: Epic Games Store