Kolorowe Slime Rancher za darmo w Epic Game Store

Jedno muszę przyznać Epic Game Store — ich dokonywany co dwa tygodnie wybór darmowej gry dla użytkowników autorskiego sklepu jest bardzo różnorodny. I co równie ważne są, to produkcje nie tylko unikatowe, ale także i po prostu dobre. Nie inaczej jest tym razem, bowiem już teraz możecie całkowicie bezpłatnie przypisać sobie na stałe do konta i sprawdzić kolorowego sandboksa od firmy Monomi Park.

Miesiąc temu mogliśmy się zmierzyć z mrocznym, 16-bitowym Axiom Verge. Dwa tygodnie temu w ręce graczy trafiła świetna przygodówka Thimbleweed Park. Tym razem Epic Games Store zaserwowało swoim użytkownikom Slime Rancher, czyli ciekawego (ale przede wszystkim bardzo kolorowego) sandboksa o rozbudowanej ekonomii. Gra jest bardzo dobrze oceniania zarówno przez krytyków, jak i graczy.

Reklama

W Slime Rancher mamy okazję wcielić się w kosmiczną farmerkę – Beatrix LeBeau, która za cel postawiła sobie prowadzenie farmy wiecznie uśmiechniętych slime’ów. Zadanie to nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Na drodze bohaterki staje wiele wyzwań, takich jak obrona tytułowych galaret przed wrogimi istotami czy spełnienie ich niekiedy wygórowanych potrzeb.

Gra ma wiele ciekawych mechanik i całkiem rozbudowaną ekonomię, do tego charakteryzuje się ładną i kolorową grafiką, a także przyjemną i wesołą stroną audio. Produkcja jest skierowana raczej do młodszych graczy, ale warto dać jej szansę — tym bardziej w tak atrakcyjnej cenie ;). Niestety gra nie ma polskiej wersji językowej, co może się okazać pewną barierą dla najmłodszych.

Slime Rancher możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Slime Rancher zniknie 21 marca z darmowej oferty Epic Game Store, to jego miejsce zajmie Oxenfree, czyli dobrze oceniana, dwuwymiarowa gra przygodowa z elementami horroru. Gdy tylko się ona pojawi, to z pewnością Was o tym poinformujemy.