Axiom Verge za darmo do pobrania w Epic Games Store

Epic Games nie zwalnia tempa i serwuje graczom kolejny darmowy tytuł w celu promowania swojego sklepu Epic Game Store, który zaczyna się robić coraz poważniejszą konkurencją dla Steama. Tym razem wybór padł na świetną produkcję z gatunku metroidvanii, którą już teraz aż do 21 lutego możecie pobrać za darmo.

Axiom Verge to wydana w 2015 roku bardzo dobrze oceniania zarówno przez graczy, jak i krytyków metroidvania stylizowana na 16-bitowe klasyki. Gra opowiada o mężczyźnie imieniem Trace, który w wyniku śmiertelnego wypadku w laboratorium trafił do obcego i niebezpiecznego świata. Zadaniem gracza jest odkrycie gdzie trafił i próba ucieczki z wrogo nastawionej… obcej planety? Przyszłości? A może symulacji komputerowej? Nie będę zdradzał – warto odkryć to na własną rękę.

Reklama

Jest to produkcja 2D z masą różnorodnej broni i przedmiotów, a także umiejętności specjalnych. Staniemy w szranki z wieloma przeciwnikami a niekiedy zatrzymamy się na dłużej przy jakiejś zagadce. W oczy od razu rzuca się piękna pixelartowa grafika o bardzo mrocznej i nietypowej stylistyce. Również sama muzyka świetnie współgra z tym, co widzimy na ekranie nie wybijając z rytmu i gęstego klimatu produkcji. Warto dodać, że gra została stworzona przez jedną osobę — Thomasa Happ’a. Grę można ukończyć w okolicach 8 godzin i moim zdaniem warto dać jej szansę.

Grę możecie pobrać ze sklepu Epic Game Store pod TYM linkiem lub w aplikacji sklepu.

Warto dodać, że gdy Axiom Verge zniknie 21 lutego z darmowej promocji, to jego miejsce zastąpi kolejny świetny tytuł – Thimbleweed Park, czyli niezwykle ciekawa przygodówka typu point-and-click. Jest więc na co czekać!