Fenomenalne Thimbleweed Park przez ograniczony czas za darmo w Epic Game Store!

Epic Games kontynuuje agresywną strategię promowania swojego sklepu jako konkurencji dla Steam. Oprócz coraz większej liczby tytułów ekskluzywnych (dostępnych tylko na ich platformie na PC), takich jak Metro Exodus czy World War Z, twórcy Fortnite co dwa tygodnie rozdają jedną grę za darmo wszystkim użytkownikom. Tym razem zdecydowano się na zaserwowanie graczom kolejnego łakomego kąska w postaci świetnej przygodówki point-and-click.

Thimbleweed Park to prawdopodobnie jedna z najlepszych dwuwymiarowych gier przygodowych ostatnich lat. W dodatku na każdym kroku czuć w niej ducha przygodówek legendarnego LucasArts — tak naprawdę trudno znaleźć złą opinię o tej grze w sieci. Świetnie zaprojektowane zagadki, piękna pixelartowa grafika i liczne nawiązania do fanów gatunków to tylko niektóre z zalet tej fantastycznej produkcji. Fabuła kręci się wokół 5 różnorodnych grywalnych postaci, m.in. dwóch detektywów, którzy próbują rozwiązać sprawę trupa odnalezionego w rzece nieopodal tytułowego miasteczka Thimbleweed Park.

Zrzuty ekranu pochodzą z oficjalnej strony gry: thimbleweedpark.com

Wszystko to jest ubrane w świetny humor i ciekawe mechaniki rozgrywki, takie jak przełączanie się między bohaterami w dowolnym momencie gry. Regularna cena tego tytułu to 71,99 złotych.

Od dzisiaj aż do 7 marca można jednak wyrwać tę produkcję całkowicie za darmo za pośrednictwem Epic Game Store. Gra niestety nie ma polskiej wersji językowej.

Warto dodać, że po zakończeniu promocji na Thimbleweed Park na jego miejsce wskoczy kolejny darmowy tytuł – Slime Rancher. Gdy tylko się on pojawi, to z pewnością Was o nim poinformujemy. Dotychczas darmowymi grami, którymi uraczył nas Epic, były m.in. Subnautica, Super Meat Boy czy świetne Axiom Verge. Jak widać, firma nie próżnuje i robi wszystko, by zainteresować graczy swoją platformą.