Macie wolną minutę? Właśnie tyle trwa gra, którą możecie za darmo zgarnąć w Epic Games Store

Tak naprawdę przyda Wam się trochę więcej czasu niż tylko jedna minuta. Minit to zeszłoroczna, bardzo mała, ale niezwykle oryginalna gra niezależna, którą przez najbliższy tydzień możecie całkowicie bezpłatnie przypisać sobie do konta w Epic Games Store. Na czym ona polega? Już tłumaczę.

Kontakt z grą Minit miałem wkrótce po jej premierze i cóż, chyba mogę rzec, że to nie ja kupiłem tę produkcję — to Minit kupił mnie. Gra, jak wspomniałem, jest prosta, ale niezwykle wciągająca za sprawą swojej niecodziennej rozgrywki. Każdy dzień w grze trwa 60 sekund – po tym czasie budzimy się w startowej lokacji i musimy zabawę zacząć od początku… choć nie do końca. Nasza postać zachowuje zdobyte po drodze przedmioty, odblokowane skróty oraz może pominąć niektóre dialogi — bo przecież już je znamy, więc po co ich wysłuchiwać kolejny raz.

Reklama

I tak oto małymi kroczkami pokonujemy kolejne etapy w grze. Za tym wszystkim kryje się prosta historia, którą za sprawą zabawnych postaci i dobrze napisanych dialogów śledzi się bardzo przyjemnie. Czy warto zagrać? Moim zdaniem jak najbardziej.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to ta, jak widać na poniższych zrzutach ekranu, jest prosta i nawiązuje do ośmiobitowych klasyków. Udźwiękowienie wraz z bardzo przyjemną ścieżką dźwiękową świetnie wpasowuje się w to, co widzimy na ekranie. Oldschool pełną gębą!

Minimalne wymagania Minit prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 x86/x64
  • Procesor: Intel Pentium D 830 lub odpowiednik / AMD Athlon 64 4000+ lub odpowiednik
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Karta graficzna: GeForce 7600 GS (256 MB) / Radeon HD 2400 PRO (256 MB)
  • Wolne miejsce na dysku: 200 MB

Minit dostępny jest na komputerach z Windowsem i sprzętach z macOS, dodatkowo gra oferuje polską wersję językową.

Minit możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Minit zniknie 10 października z darmowej oferty Epic Games Store, to udostępniona zostanie kolejna darmowa gra, o czym naturalnie nie omieszkamy Was poinformować.

Źródło: Epic Games Store