Destiny 2 przechodzi na Free To Play. Za darmo pogramy w większość kampanii

Producenci zbierającego bardzo pochlebne opinie graczy i recenzentów tytułu Destiny 2 postanowili zmienić model dystrybucji gry. Począwszy od 1 października część gry będzie dostępna w formie Free to Play. Co istotne, twórcy udostępnią za darmo spory kawałek swojego bestsellerowego dzieła.

Udostępniona w formule Free to Play zostanie, przede wszystkim, kampania podstawowa, co już wystarczy na długie godziny darmowej rozgrywki. Darmowa pozostanie również część dodatków Klątwa Ozyrysa i StrategOS – możliwe będzie rozegranie wątku fabularnego. Częściowo udostępniony będzie również dodatek Porzuceni. Co prawda, bez dodatkowej opłaty nie uda się rozegrać kampanii, dostępne będą jednak tryb Gambit (PvPvE), mapy czy udostępniona wraz z dodatkiem broń. Graczy preferujących pracę w grupie ucieszy fakt darmowego udostępnienia Szturmów i Najazdów, wydanych przed premierą dodatku Porzuceni.

 

Najwięcej różnic między wersją darmową a płatną będzie jednak w klasycznym trybie PvP. Tam osoby, które zdecydują się pozostać przy wersji dostępnej nieodpłatnie nie będą miały dostępu do niektórych broni, co może utrudnić rozgrywkę. Posiadacze obydwu wariantów gry będą się mierzyć ze sobą w ramach tych samych playlist.

Jak uzyskać darmowy dostęp?

Procedura otrzymania darmowego dostępu do gry Destiny 2 jest wyjątkowo prosta. Wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie Steam, przejść na stronę gry i użyć opcji „Pobierz grę wstępnie”. Dodatkowo należy pamiętać o zabezpieczeniu sporego kawałka wolnej przestrzeni na dysku twardym – gra nie należy do najmniejszych, dlatego po instalacji zajmie ponad 80 gigabajtów przestrzeni na dane.

„80 GB, brachu, z czego jakieś 50 GB to moje graty”

Sama rozgrywka zostanie udostępniona 1 października w godzinach wieczornych. Decydując się na wcześniejsze pobranie gry, już w momencie odblokowania dostępu będzie można oddać się wirtualnej rozgrywce.

Udostępnienie tak dobrze przyjętej produkcji w formie Free to Play to zawsze miłe wydarzenie – dzięki niemu można zapoznać się z nią bez inwestowania środków finansowych. Niestety, każda róża ma też kolce. Forma Free to Play cechuje się tym, że w pewnym momencie, by osiągnąć zakładany poziom, trzeba w nią zainwestować pewną sumę pieniędzy. Występuje spore prawdopodobieństwo, że podczas rozgrywki wiele osób wyda więcej pieniędzy, niż w sytuacji sprzedaży tradycyjnej. Tak czy inaczej, wszystkim życzymy miłych, jesiennych wieczorów spędzonych przy Destiny 2.

Źrodło: Steam przez Eurogamer.pl