Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance

Hojność godna podziwu – Kingdom Come: Deliverance i Aztez będą dostępne za darmo w sklepie Epic Games Store

Nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak dużo pieniędzy Epic inwestuje w promocję swojej, wciąż niszowej platformy. Epic Games Store nadal pozostaje miejscem głównie dla fanów Fortnite, choć przekonuje do siebie coraz więcej osób za sprawą licznych rozdawnictw, które zamierza kontynuować w 2020 roku. Ostatnio liczba rozdawanych cotygodniowo gier zwiększyła się do dwóch, więc pole do popisu znacznie się poszerzyło. Darmowe produkcje bywają różnej jakości, jednak zazwyczaj trzymają wysoki poziom i gracze nie mają powodów do narzekania. Tym razem padło na prawdziwy hit – Kingdom Come: Deliverance i Aztez już wkrótce dołączą do puli darmowych tytułów.

Reklama

Kingdom Come: Deliverance

Kto jako dziecko nie marzył o zostaniu rycerzem, niech pierwszy rzuci kamieniem… nie widzę żadnych obiektów zmierzających w stronę mojej głowy, więc zakładam, że moja teza nie mija się za bardzo z prawdą. Kingdom Come: Deliverance to jedna z najlepszych gier 2018 roku, na którą swoją drogą wyczekiwałem z wypiekami na twarzy i szczerze się nie zawiodłem. Gracz wciela się w rolę Henryka – syna kowala mieszkającego w średniowiecznej wsi na terytorium ówczesnych Czech.

Reklama

KCD jest erpegiem w najczystszej postaci. Wszystkiego musimy uczyć się od podstaw, każdy dialog ma znaczenie, a zła reputacja odbije się na graczu w późniejszych segmentach fabuły. Wymagająca rozgrywka, fenomenalna oprawa graficzna i wciągający wątek główny, a także intrygujące misje poboczne czynią z Kingdom Come: Deliverance grę, której nie powinien przegapić żaden fan historycznych gier akcji. Przy okazji gra oferuje kilka rozbudowanych dodatków, które świetnie wypełnią pustkę po ukończeniu głównej ścieżki fabularnej.

Symulacja średniowiecznej wsi to jeden z największych atutów gry

Aztez

Lubicie nietypowe gry? Ja bardzo i poczułem się mocno zaintrygowany, kiedy zobaczyłem stronę Aztez na Epic Games Store. Produkcja Team Colorblind to mieszanka bijatyki, strategii turowej i gry karcianej. Pod dowództwo gracza oddani zostali Aztekowie, którzy muszą poradzić sobie z konfliktami rozrywającymi ich państwo.

Grę cechuje nietypowy styl oprawy, który zachęcić może użytkowników posiadających słabsze konfiguracje w swoich komputerach. Aztez stanowi bardziej swoistą ciekawostkę w porównaniu do Kingdom Come: Deliverance, jednak wygląda naprawdę ciekawie i uważam, że każdy fan gier niezależnych powinien się z nią zapoznać szczególnie teraz, kiedy zostaje oddana nam za darmo.

Aztez nie należy do najłatwiejszych gier

Gry zostaną udostępnione za darmo od 13 do 20 lutego 2020 roku. Do tego czasu do konta przypisać możecie w ramach prezentu gry Carcassonne i Ticket to Ride. Choć bezpłatny dostęp do ciekawych tytułów na papierze brzmi nieźle, to niestety ma bardzo negatywny wpływ na rynek produkcji niezależnych. Wielu użytkowników deklaruje, że nie będzie wydawało swoich pieniędzy na gry, skoro prędzej czy później trafią do puli rozdawniczej Epic Games Store.

Źródło: Łowcy Gier