Mega! Half-Life i Half-Life 2 z dodatkami za darmo na Steam!

Gordon Freeman za free na Steam! Ci, którzy dotąd nie mieli okazji zapoznać się z klasykami, takimi jak Half-Life i Half-Life 2, mają ku temu znakomitą okazję, bo dzięki promocji teraz za te gry nie zapłacimy ani grosza!

Trudno nawet określić, jak dużym krokiem naprzód w budowaniu klimatu i ukazywaniu świata był pierwszy Half-Life oraz przecenić rolę Half-Life’a 2 jako FPS-a idealnego. Obie gry dotąd mają ogromną rzeszę fanów, mnóstwo ludzi wciąż w nie gra, powstają kolejne mody, fanowskie produkcje i pokręcone teorie spiskowe na temat Half-Life’a 3. Valve robi więc ogromną przysługę tym, którzy nie mieli dotąd okazji zapoznać się z przygodami doktora Gordona Freemana i udostępnia na Steam obie te gry za darmo do 1 kwietnia.

Half-Life za free to przygotowanie do premiery Half-Life: Alyx

Tę niewiarygodną promocję (niewiarygodną, bo Gabe Newell dotąd kazał płacić w Steam za każdą część HL) zawdzięczamy wielkiemu powrotowi uniwersum Half-Life’a na ekrany komputerów. A dokładniej – na wyświetlacze gogli VR, bo to właśnie w wirtualnej rzeczywistości poznamy losy Alyx, która towarzyszy nam w Half-Life 2.

Valve planuje premierę Half-Life: Alyx na marzec, i nie przewiduje żadnych opóźnień, co w ostatnich miesiącach wydaje się stawać nowym standardem w branży gier. Wydarzenia w tytule przeznaczonym na zestawy wirtualnej rzeczywistości będą rozgrywać się między pierwszą a drugą odsłoną oryginalnej serii, stąd zapewne pragnienie Valve, by gracze odświeżyli sobie wypadki ukazane w tych dwóch produkcjach.

Jeśli więc jeszcze nie graliście w Half-Life, albo nie macie którejś z odsłon tych gier w swojej biblioteczce, dodawajcie:

A tym, którzy zamierzają po raz n-ty przejść obie gry, życzę miłego powrotu do Black Mesa!

Na obecnym etapie trudno określić, czy po 1 kwietnia będzie można grać w powyższe tytuły, nawet mając je w bibliotece. Z tego powodu lepiej sprężyć się z ogrywaniem ich ;)

Łom, lambda i miliony wspomnień – mówię o tym, za co pokochałem Half-Life, z okazji 20-lecia serii

źródło: Steam dzięki ppe.pl