Dying Light 2

Scenariusz Dying Light 2 ma tyle słów, co książka Tołstoja

Techland nie daje o sobie zapomnieć. Chociaż do premiery Dying Light 2 zostały już tylko niecałe dwa tygodnie, producent nieustannie podgrzewa atmosferę wokół swojej nowej produkcji. Właśnie poznaliśmy nowe szczegóły i ciekawostki dotyczące nadchodzącej gry.

Reklama

Burzliwa historia Dying Light 2

Nie bez powodu po wpisaniu w Google hasła „Dying Light 2” na jednym z pierwszych miejsc wyskakuje pytanie: „Czy Dying Light 2 kiedykolwiek wyjdzie?”. Wielu fanów gier o zombie dobrze wspomina szaloną jedynkę, której mechaniki parkouru bronią się po dziś dzień. Z otwartymi ramionami przyjęto więc zapowiedź dwójki. Po kilku latach okazało się jednak, że proces jej tworzenia nie będzie tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

Oryginalnie Dying Light 2 miał ujrzeć światło dzienne na początku 2020 roku. W styczniu Techland poinformował jednak, że premiera gry zostanie przesunięta, lecz nie podał żadnej nowej daty prezentacji. Dostaliśmy ją dopiero po prawie półtora roku – gra miała pojawić się 7 grudnia 2021 roku. Niestety, ponownie nie zdołano utrzymać harmonogramu. Dotarliśmy tym samym do 4 lutego 2022 roku – najnowszej i prawdopodobnie ostatecznej daty debiutu sequela.

Ostatnia prosta

Na niecałe dwa tygodnie przed premierą trudno sobie wyobrazić, żeby Techland planował jeszcze raz odłożyć w czasie swoją grę. Można śmiało założyć, że ten upragniony moment wreszcie nastał i 4 lutego 2022 roku zagramy w Dying Light 2.

Potwierdzać ten fakt zdają się również szczegółowe informacje, które twórcy publikują na Twitterze swojej gry. Niedawno zrobiło się głośno, kiedy Techland poinformował, że na wymaksowanie DL2 będzie potrzebne 500 godzin. Teraz poznaliśmy z kolei więcej szczegółów dotyczących scenariusza.

Według najnowszego tweeta, na cały świat Dying Light 2 składa się 350 tysięcy słów i 40 tysięcy linii dialogu. Dla porównania, Skyrim składa się z 60 tysięcy linii dialogu, a Fallout 4 ze 111 tysięcy. Swój scenariusz Techland postanowił porównać do klasyka z nieco innego świata. W drugim poście wyjaśniono, że tyle samo słów liczy sobie Anna Karenina Lwa Tołstoja.

Dying Light 2

Powyższe szczegóły nie zdziwią zapewne graczy, którzy od dłuższego czasu śledzą projekt Techlandu. Twórcy nie kryli się z tym, że robią bardzo ambitną grę i Dying Light 2 położy dużo większy nacisk na narrację.