GoPro Hero 9 Black zadebiutuje 16 września. Co już wiemy?

Amerykańskie przedsiębiorstwo znane ze swoich kamer sportowych zapowiedziało właśnie kolejną odsłonę nagrywających „bohaterów” – GoPro Hero Black 9. Jej premiera będzie miała miejsce już pojutrze, 16 września 2020 roku. Czego możemy się spodziewać, a co już wiemy o nachodzącym urządzeniu GoPro?

Reklama

GoPro Hero 9 Black już niedługo

Amerykańska firma zaprezentowała na swoim Twitterze zwiastun najnowszej kamery GoPro Hero 9 Black. Nie mówi on nam zbyt wiele, jednak najnowsze informacje pokazują, czego możemy się po niej spodziewać.

Czego spodziewamy się po GoPro Hero 9 Black?

Dane, które są już niemal pewne, mówią o zastosowaniu 20 megapikselowego sensora 5K, który miałby kręcić wideo przy 30 klatkach na sekundę. Mówi się także, że przy pomocy kamery będziemy mogli nagrać wideo w zwolnionym tempie przy 240 klatkach na sekundę. Nowe GoPro ma także wspierać kontrolę głosową, która pozwoli na obsługę podstawowych funkcji kamery i być odporna na zanurzenia do 10 metrów.

Dodatkowo, funkcja HyperSmooth 3.0 jeszcze bardziej pozwoli na ograniczenie różnego rodzaju zniekształceń obrazu, a na pokładzie znajdzie się również obsługa formatów RAW oraz HDR.

GoPro Hero 9 Black - opakowanie i funkcje
Zdjęcie przedstawiające funkcje oraz wyposażenie opakowania w GoPro Hero 9 Black (fot. via DroneDJ)

GoPro Hero 9 Black najprawdopodobniej będzie miała baterię o pojemności 1720 mAh – 41% większą od tej zastosowanej w poprzedniku, który miał baterię 1220 mAh. Ogniwo ma być ładowane szybką ładowarką, co swoją drogą w 2020 roku powinno być już standardem.

Warto też nadmienić, że zmiany ma doczekać się opakowanie nowej kamery GoPro. Amerykańska firma podobno zamierza zerwać z tradycją kartonowego opakowania i zamienić je na swego rodzaju futerał. W opakowaniu ma znaleźć się bateria, śruba kciukowa, uchwyt samoprzylepny,  standardowy uchwyt na klamrę, kabel USB do USB-C oraz sama walizka.

Nie wiemy niestety ile dokładnie będzie kosztował GoPro Hero 9 Black, natomiast pojawiały się przecieki, że jego cena wyniesie ok. 439 dolarów (~1645 zł) – więcej niż przy okazji premiery trzeba było zapłacić za GoPro Hero 8.

Na ten moment wiemy „tylko” tyle – w końcu oficjalna premiera GoPro Hero 9 Black jeszcze nie miała miejsca. Prezentacja właściwa odbędzie się już 16 września, a więc na oficjalną cenę i wszystkie szczegóły nie musimy czekać zbyt długo.