GoPro Hero 8 i GoPro MAX 360 wchodzą na rynek

Dziś światło dzienne ujrzały dwie kamerki: tradycyjna GoPro Hero 8 Black Action i dookólna GoPro Max 360. Ciekawe jest to, że premiera nie nastąpiła na tradycyjnym evencie, tylko w serwisie YouTube. „Beyond next level”, „This is Action”, „Ignite Your Creativity” – filmami o takich tytułach reklamuje swoje nowe produkty GoPro. Firma obiecuje nowe funkcje i lepszą wydajność, co ma wznieść nagrania na wyższy poziom.

W GoPro Hero 8 usprawniono technologię stabilizacji – w nowej kamerce nosi ona nazwę HyperSmooth 2.0. Poprawiono również LiveBurst i zaimplementowano znane złącze GoPro mount – dzięki niemu zniknęła konieczność zakupu dodatkowej ramki z wymienionym mocowaniem. Usprawnień doczekał się także tryb HDR, TimeWarp 2.0 i SuperPhoto. Poza tym zwiększono jakość audio i nagrań nocnych oraz dodano nowe tryby soczewek.

Wraz z nadchodzącą generacją GoPro ogłosiło nowe akcesorium zwane Media Mod. Rozszerza ono możliwości kamerki o dwa złącza cold shoe, wejście mikrofonowe 3,5 mm i wyjście HDMI. Wprowadzono również dodatkowy wyświetlacz do vlogowania i oświetlenie led, które świetnie sprawdzą się w podwodnym reportażu i gorszych warunkach oświetleniowych. Akcesoria będą dostępne w preorderze w grudniu.

Jeśli zaś chodzi o GoPro Max 360, to tutaj dodano kilka wyczekiwanych usprawnień względem poprzedniego modelu. Na pokładzie znajdziemy sensor o rozdzielczości 16,6 Mpix będący w stanie nagrywać materiał filmowy 5,6K w szybkości 30 klatek na sekundę. Oprócz tego w urządzeniu wbudowano złącze GoPro i zaimplementowano możliwość szybkiej zmiany kąta widzenia.

Kamerka GoPro 8 będzie dostępna w cenie 399,99 dolarów (równowartość ~1600 złotych), natomiast GoPro MAX 360 – 499,99 dolarów (równowartość ~2000 złotych).

Źródło: dronedj.com