Masz GoPro Hero 8? Z łatwością zamienisz go w kamerę internetową do laptopa lub peceta

Kamery GoPro, które znakomicie sprawdzają się podczas filmowania różnych wyczynów sportowych, podczas pandemii koronawirusa mogą nieco się kurzyć. Dzięki ostatniej aktualizacji, można je jednak wykorzystać także do pracy zdalnej – a przynajmniej model Hero 8 Black.

Ceny kamer internetowych to jakiś chory żart

Od rozpoczęcia się pandemii COVID-19 sprzedawcy kamer internetowych mają się świetnie. Ponieważ nauczanie szkolne przeniesiono do internetu, na systemy wideokonferencji, nagle powstało duże zapotrzebowanie na tego typu akcesorium. Ich ceny wzrosły dwu-, a czasem trzykrotnie.

Widać to na przykładzie popularnego modelu kamery Logitecha, C270. Sklepy sprzedawały ją na początku roku nawet po 60 zł, a teraz najlepszą ofertę ma sklep, który wycenia ją na… 269 zł.

Wobec braku kamerki internetowej w domu, w pierwszej kolejności przeglądamy oferty zakupu nowych urządzeń. Kiedy przypomnimy sobie, ile trzeba wydać za rzecz, która jeszcze kilka miesięcy temu była trzy razy tańsza, zaczynamy kombinować, czy dałoby się zastąpić nowy gadżet czymś, co już jest w naszym posiadaniu.

GoPro Hero 8 Black można użyć jako kamerę internetową

Szanse na to, że gdzieś po domu wala się nam nieużywane GoPro Hero 8 Black są zapewne minimalne. Jednak komuś może się ta informacja przydać. Mianowicie, GoPro wydało aktualizację, dzięki której podłączając kamerę do komputera przez kabel USB-C, można wybrać ją jako główną w aplikacjach wideokonferencji, takich jak Zoom czy Microsoft Teams.

Żeby było to możliwe, kamerę trzeba ręcznie zaktualizować przez oficjalne oprogramowanie GoPro. Dokładny proces krok po kroku opisany jest na stronie wsparcia produktu.

Hero 8 Black swobodnie można dzięki temu używać również w innych aplikacjach niewymienionych bezpośrednio na stronie producenta. Nadaje się do streamów przez Discord, YouTube i innych komunikatorach.

Jak na razie nowa opcja dostępna jest wyłącznie dla modelu GoPro Hero 8. Producent zapewne zadba również o starsze wersje kamer, ale jak na razie ogłoszono wsparcie tylko dla tej jednej. Lepszy rydz niż nic.