Google wprowadza autoryzację płatności w Sklepie Play za pomocą odcisku palca

Większość użytkowników coraz chętniej robi zakupy w Sklepie Play. Google, chcąc je jeszcze bardziej ułatwić, wprowadza możliwość autoryzacji płatności przy użyciu skanera linii papilarnych.

Platforma ta oferuje ponad milion różnych aplikacji, a do tego muzykę, gry, filmy i wiele innych rzeczy. Część z nich jest za darmo, ale za większość trzeba zapłacić mniejszą lub większą kwotę. O ile znacznej części użytkowników wystarczają bezpłatne programy, to coraz więcej osób decyduje się zapłacić za zawartość, która znajduje się w Sklepie Play.

Dotychczas płatność autoryzowana była za pomocą hasła do konta Google. Nie dla każdego jest to jednak wystarczająco wygodne. Coraz więcej osób posiada smartfony z wbudowanymi czytnikami linii papilarnych, które również skutecznie mogą zabezpieczyć płatności. Zrozumiało to Google, które w najnowszej wersji Androida 6.0 Marshmallow wprowadziło autoryzację zakupów właśnie przy pomocy odcisku palca.

Funkcja ta pojawiła się wraz z aktualizacją Sklepu Play. W ustawieniach zakupów należy wybrać odpowiednią opcję, aby używać wbudowanego skanera w celu zatwierdzania płatności.

Jednocześnie należy pamiętać, że opcja ta dotyczy tylko użytkowników, których smartfony działają pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Obecnie na rynku dostępne są tylko trzy urządzenia z tym systemem operacyjnym (Nexus 5X, Nexus 6P, HTC One A9), ale wkrótce powinny dołączyć do nich kolejne, w tym te, które otrzymają aktualizację od producenta.

Jeśli natomiast boicie się, że autoryzowanie płatności przy pomocy odcisku palca spowoduje, że jeszcze chętniej będziecie robić zakupy w Sklepie Play (z uwagi, że dla wielu okaże się to o wiele wygodniejsze niż każdorazowe wprowadzanie hasła), zawsze możecie użyć metody widocznej na poniższym filmie. Może to skutecznie Was ograniczy ;)

Źródło: phoneArena