złość madness chłopiec chłopak boy
fot. AnnaKovalchuk / Pixabay

„Google wciąż przestaje działać” nie tylko u Ciebie. Taki sam problem mają też inni. Jak go rozwiązać?

Dzisiejszy poranek może dać się we znaki użytkownikom urządzeń z Androidem. Wiele osób zgłasza bowiem, że „Google wciąż przestaje działać”. Jest to niezwykle uciążliwe, dlatego użytkownicy są wściekli. Jak rozwiązać ten problem?

Reklama

„Google wciąż przestaje działać”

Dzisiejszego poranka, próbując wysłać SMS za pomocą aplikacji Wiadomości Google, zauważyłem, że zaraz po otwarciu program samowolnie się zamyka, co uniemożliwia korzystanie z niego. Pomyślałem więc, że wystarczy wyłączyć i włączyć smartfon, ponieważ to najlepsze remedium na większość problemów. Niestety, nie tym razem.

O ile jednak na ten moment wszystko zdaje się już działać normalnie, to widzimy, że podobny problem ma też mnóstwo innych użytkowników. W Sklepie Google Play na stronie aplikacji Android System WebView pojawiło się dziś mnóstwo komentarzy niezadowolonych posiadaczy urządzeń z Androidem:

Android System WebView Google wciąż przestaje działać
źródło: Sklep Google Play

To zapewne nie przypadek, że „Google wciąż przestaje działać” u tak dużej liczby osób naraz. Jak wskazuje jeden z komentujących, winna może być jest aktualizacja aplikacji Google, która została zaktualizowana po raz ostatni wczoraj, tj. 21 czerwca 2021 roku. Jeżeli zatem widzicie u siebie ten błąd, możecie spróbować przywrócić ją do ustawień fabrycznych.

W tym celu należy wejść na stronę aplikacji Google w Sklepie Google Play i dotknąć „Odinstaluj”. Warto to zrobić, ponieważ błąd tego programu jednocześnie skutkuje ogromnym wzrostem poboru prądu z akumulatora – procenty naładowania baterii dosłownie topnieją w oczach.

aplikacja Google odinstalowanie
źródło: Sklep Google Play

Przy okazji warto przypomnieć, że to już kolejny błąd w ostatnim czasie, który skutecznie utrudnia użytkownikom korzystanie z urządzeń z Androidem. 23 marca 2021 roku zobaczyli oni na ekranach swoich sprzętów komunikat „Aplikacja przestała działać” – wówczas winnym okazał się wspomniany już wcześniej Android System WebView.