Google Play Pass trafia do kilku nowych krajów, ale do Polski oczywiście nie

Google Play Pass to usługa, w której można mieć dostęp do powiększającej się biblioteki wysokiej jakości gier na Androida, nie zawierających żadnych reklam czy uciążliwych mikropłatności. Usługa, którą teraz włączą mieszkańcy Niemiec czy Włoszech, ale Polski już (lub: jeszcze) nie.

Google Play Pass w nowej opcji abonamentu rocznego

Usługa dla mobilnych graczy od Google zaczyna rozszerzać swoją ofertę. Do tej pory ten abonament na gry na Androida był dostępny za miesięczną opłatą w wysokości 4,99$. W tej cenie klient mógł wybierać spośród 400 aplikacji i gier w wersjach pozbawionych reklam lub dostępnych tylko i wyłącznie przez Google Play Pass.

Teraz Google poinformowało o uruchomieniu nowej opcji płatności – zamiast obligatoryjnej comiesięcznej opłaty, użytkownicy usługi mogą teraz zdecydować się na zapłacenie raz, a dobrze. Roczna subskrypcja wynosi 29,99$. Na wprowadzenie podobnej opcji zdecydowało się Apple Arcade pod koniec ubiegłego roku.

Google Play Pass w kolejnych krajach

Jak dotąd, za usługę subskrypcji dostępu do gier, można było płacić tylko w Stanach Zjednoczonych. Dziś Google ogłosiło rozszerzenie dostępności o kilka kolejnych krajów: Australię, Kanadę, Francję, Niemcy, Irlandię, Włochy, Nową Zelandię, Hiszpanię i Wielką Brytanię.

Osobiście nie tęsknię za oficjalnym wprowadzeniem Google Play Pass do Polski. Spędzam zdecydowanie za mało czasu przy grach mobilnych, żeby taka opcja mi się w jakikolwiek sposób kalkulowała. Domyślam się jednak, że są osoby, którzy chętnie przetestowaliby, czy abonament Google wytrzymuje porównanie z Apple Arcade. Te jednostki muszą jednak jeszcze poczekać.