Google Pixel na jeszcze jednym (bardzo dobrym) renderze

Mniej więcej wiemy już, jak będą wyglądały Pixel i Pixel XL, znane również pod nazwami kodowymi – odpowiednio – HTC Sailfish i HTC Marlin. Nie powstrzymuje to jednak fali przecieków na ich temat, w tym tych, dotyczących ich powierzchowności. Teraz ponownie w sieci pojawił się render nadchodzących smartfonów od Google.

Piszę w liczbie mnogiej, chociaż w rzeczywistości grafika jest jedna. Trzeba jednak pamiętać, że oba modele mają wyglądać identycznie – różnić się będą między sobą jedynie wielkością. Ponownie (niestety) potwierdza się, że smartfony mają mieć dość grube i kiepsko zagospodarowane ramki nad i pod wyświetlaczem. Co prawda symetria jest zachowana, ale mimo wszystko razi to trochę w oczy.

Z przekąsem można powiedzieć, że skoro Pixel i Pixel XL mają konkurować z iPhone’ami, to muszą to robić na wielu polach. Jednym z nich jest właśnie kwestia grubości ramek wokół ekranu. Drugim jest długość wsparcia (podejrzewam, że Google zapewni im znacznie dłuższe niż nawet Nexusom, skoro Apple może udostępniać nowe wersje systemu modelom sprzed kilku lat), zaś trzecim – cena. Mówi się bowiem, że Pixel będzie kosztował 649 dolarów, czyli dokładnie tyle samo, ile iPhone 7 32GB.

Specyfikacja Google Pixel i Google Pixel XL

Model Google Pixel Google Pixel XL
Wyświetlacz 5 cali 5,5 cala AMOLED
Rozdzielczość Full HD (1080×1920) QHD (1440×2560)
Procesor czterordzeniowy
Qualcomm Snapdragon 821
czterordzeniowy
Qualcomm Snapdragon 821
Układ graficzny Adreno 530 Adreno 530
RAM 4GB 4GB
Pamięć wewnętrzna 32GB 32GB
128GB
Aparat główny 12 Mpix (Sony IMX378) 12 Mpix (Sony IMX378)
Kamerka przednia 8 Mpix (Sony IMX179) 8 Mpix (Sony IMX179)
Czytnik linii papilarnych tak tak
USB Typu C tak tak
Akumulator 2770 mAh 3450 mAh
System operacyjny Android 7.1 Nougat Android 7.1 Nougat

Aktualizacja:

Evan Blass podzielił się z nami kolejnym renderem:

Google Pixel XL
Google Pixel XL

Źródło: VentureBeat