Ważne

To już pewne, Pixel i Pixel XL zadebiutują 4 października

Od jakiegoś czasu wiemy już, że seria Nexus zakończyła swój żywot – więcej smartfonów pod tą nazwą nie zostanie wydanych. Ale to nie koniec urządzeń od Google. Już czwartego października (i to jest oficjalna wiadomoćć) poznamy dwie nowości od internetowego giganta – Pixel i Pixel XL.

Ale oprócz daty konferencji wprowadzającej obie nowości (swoją drogą, październik był typowany już od kilku tygodni), mam dla Was dwa nowe zdjęcia, które przedstawiają nowe Piksele od Google. Stylistycznie nawiązują do… Honora 8 (zwłaszcza jeśli chodzi o tył) oraz iPhone’a 6S/6S Plus. Też odnieśliście takie wrażenie?

W kwestii wyglądu – oba modele będą wyglądać identycznie, oczywiście różnić się będą rozmiarami. Z tyłu, u góry, oba będą mieć obiektyw aparatu z diodą doświetlającą, nieco niżej po środku – czytnik linii papilarnych.

Mniejszy model, Pixel, ma mieć 5-calowy ekran Full HD, podczas gdy większy – Pixel XL – 5,5-calowy QHD; oba mają działać dzięki Snapdragonowi 820 i systemowi Android 7.1 Noguat.

Firmą odpowiedzialną za produkcję obu modeli ma być rzekomo HTC. Co ciekawe, cena nadchodzących modeli ma być wyjątkowo wysoka – podobno ma startować z poziomu 649 dolarów. Miejmy nadzieję, że to tylko plotka.

Krótka, powiedziałabym nawet bardzo krótka, zajawka wydarzenia:

źródło: phonearena (1), (2)

Komentarze

 • miku666

  co jest lepszego od tego telefony to ta piosenka od czasów STRAŻNIKÓW GALAKTYKI uwielbiam ją

 • Marcin W.

  Ten tyl jakis taki… Brzydki…

 • Preza

  Tak zdecydowanie brzydkie. Z przodu wyglądają jak ajfon 4.

 • Ryszard

  Jeśli cena będzie ponad 3 tys. zl, a na to się zanosi, to życzę powodzenia. Nexus już był dosyć niszowy, przynajmniej w Polsce, choć miał zawsze dobry stosunek ceny do jakości (5x można obecnie kupić nawet za 1200 zł). Nie wiem jakie fajerwerki musiałby oferować Pixel żeby ktoś dał za niego ponad 3 kPLN.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona