Google Pixel C – nadchodzi nowy tablet prosto z Mountain View | Tabletowo.pl

Google Pixel C – nadchodzi nowy tablet prosto z Mountain View

Świetny ekran o przekątnej 10,2 cala oraz wydajny układ Nvidia Tegra X1

Dołącz do dyskusji 0

Dotychczas rodzina urządzeń Google z serii Pixel składała się wyłącznie z Chromebooków, działających pod kontrolą Chrome OS. Jednak, jak wskazują najnowsze doniesienia, firma z Mountain View pracuje nad nowym „pikselowym” modelem, tym razem z Androidem, który wyróżni się świetną specyfikacją oraz opcjonalną klawiaturą. Czyżby szykował się następca dla dotychczasowych Nexusów z 9- czy 10-calowym ekranem?

W sumie najciekawsze wydaje się stwierdzenie, że nowy tablet nie będzie przynależał do rodziny Nexus. Dlaczego? Otóż Amerykanie zamierzają samodzielnie stworzyć to urządzenie, bez specjalnej pomocy innych producentów. Efekty powinny być bardzo pozytywne. Google Pixel C ma zostać wyposażony w 10,2-calowy wyświetlacz, na którym współczynnik ppi przekroczy próg 300. Poza tym jasność maksymalna będzie równa 500 nitów, co zapewni komfortową pracę nawet na dworze w słoneczny dzień.

Co ciekawe, moc obliczeniową dostarczy Nvidia Tegra X1, składający się z czterech rdzeni ARM Cortex A57, kolejnego kwartetu ARM Cortex A53 oraz 256-rdzeniowego układu graficznego (architektura Maxwell). Całość jest wykonana w procesie technologicznym 20 nm. Oczywiście do kompletu zostaną dodane 3 GB pamięci operacyjnej – płynność i szybkość nowego Pixela będzie godna pozazdroszczenia. Jedynie pod znakiem zapytania stoi wydajność tego SoC po dłuższym, intensywnym użytkowaniu. Oby nie miał problemów z nadmiernym nagrzewaniem się.

Chromebook Pixel

Chromebook Pixel

Obudowa ma zostać wykonana z aluminium, a pod względem wyglądu będzie przypominać aktualne Pixele. W opcji pojawi się klawiatura. Wyróżni się aluminiowym lub skórzanym wykończeniem i będzie ładowana bezpośrednio przez tablet. Pixel C zostanie wyposażony w złącze USB typu C. Warto również wspomnieć, że z tyłu pojawi się, charakterystyczny dla tej serii, podświetlany pasek, na którym będzie widoczny stan naładowania baterii.

Najbardziej prawdopodobna wydaje się prezentacja Pixela C w październiku. Niestety możemy być pewni, że jego cena będzie wysoka – w końcu Google pracuje nad tabletem z najwyższej półki. Jestem ciekaw, czy inżynierowie w Mountain View dodadzą w oprogramowaniu czystego Androida 6.0 Marshmallow kilka funkcji, wykorzystujących potencjał takiego wyświetlacza i opcjonalnej klawiatury.

źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona