Google ma poważny problem z pilnowaniem swoich tajemnic: Pixel 3 Lite w całej okazałości na filmie

Nie wiem, jak Google to robi – smartfony tego producenta pojawiają się w przeciekach na całe tygodnie przed premierą. Tak było z Pixelami trzeciej generacji, i tak jest teraz z Pixelem 3 Lite.

Tym razem film przedstawiający Pixela 3 Lite z każdej strony, jak też odkrywający jego specyfikację, pochodzi od ukraińskiego outletu. W jakiś sposób firma dotarła nie do jednego z prototypów, a do wersji smartfona, w której ma być on produkowany w fabrykach. Daje nam to praktycznie kompletny obraz tego, jak Pixel 3 Lite będzie wyglądał i jakie będzie miał podzespoły.

Reklama

https://youtu.be/pwaT4u-1Y60

Film przedstawia smartfon z plastikową obudową i szklaną wstawką w górnej części tylnej klapki. Na jej tle mocno wyróżnia się żółty przycisk zasilania. Na dolnej krawędzi widzimy dwa otwory głośnikowe oraz gniazdo USB typu C. Co istotne, na górnej krawędzi obudowy mamy port słuchawkowy, którego w Pixelu 3 nie znajdziemy.

Nad ekranem znajduje się tylko głośnik do rozmów oraz aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Jeśli mówić o aparatach, to ten główny ma matrycę o rozdzielczości 12,2 Mpix (f/1.8) i podobno robi niemal takie same zdjęcia, jak Pixel 3. Próbki fotografii wykonanych przy jego pomocy już trafiły do sieci (a jakże) – zostały opublikowane przez rosyjski outlet Rozetked.

W środku Pixela 3 Lite, znanego także pod nazwą kodową Sargo, znajduje się procesor Snapdragon 670 z grafiką Adreno 615, 4 GB RAM i – w wersji podstawowej – 32 GB pamięci wewnętrznej. To niewiele, ale trzeba też pamiętać, że wraz z Pixelem na dwa lata otrzymujemy darmowe przechowywanie zdjęć i filmów w chmurze Google.

Ekran LCD o proporcjach 18:9 ma 5,56 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p. Zainstalowanym systemem jest Android 9.0 Pie, zaś całość zasili bateria 2915 mAh.

Premiera ma rzekomo nie odbyć się na konferencji Google I/O 2019, a później. Oznacza to więcej czasu na dostawy kolejnych przecieków na jego temat.

 

źródło: Andro News przez TAS