Czy Pixel 3 Lite to problem dla iPhone’a XR? Więcej zdjęć spodziewanego średniopółkowca Google

Jest coś, czego Google nie umie w ogóle, a mianowicie chodzi o utrzymywanie w tajemnicy stylistyki niezaprezentowanych jeszcze telefonów. Dokładny wygląd Pixela 3 i Pixela 3 XL znaliśmy na długo przed ich premierą. Podobnie jest chyba z Pixelem 3 Lite, który po raz pierwszy pokazał się w przecieku z połowy listopada, a teraz znów gości na zdjęciach z jakiejś rosyjskiej placówki.

Porównania są świetnym sposobem na to, by zorientować się, czy dana rzecz nam odpowiada czy nie. Niektóre smartfony na przykład, mogą być dla nas po prostu za duże lub zbyt szerokie. Zwykłe zestawienie cyferek nie zawsze się przydaje. Stąd osobiście lubię wizualne zestawianie dwóch lub więcej urządzeń.

Reklama

Właśnie coś takiego umożliwia nam portal wylsa.com, na którego stronach pojawiły się zdjęcia Google Pixela 3 Lite – słabszej wersji Pixela 3. To właśnie do tego modelu jest on najbardziej podobny, i wielu osobom już się podoba fakt, że nie będzie miał wycięcia w ekranie. Innym elementem, który ludzie mogą chwalić, jest obecność portu słuchawkowego.

iPhone XS, Pixel 3 Lite i iPhone XR (zdj. wylsa.com)

Choć powyższy serwis internetowy pokusił się o wykonanie kilku zdjęć Pixela 3 Lite obok popularnych modeli telefonów, nie podał dokładnych wymiarów urządzenia ani jego kompletnej specyfikacji. Z wizualnego porównania można jednak wysnuć prosty wniosek, że sprzęt będzie miał długość zbliżoną do iPhone’a XR, choć jednocześnie zachowa bardziej smukły wymiar szerokości.

Wśród spodziewanych podzespołów wymienia się procesor Snapdragon 670, 4 GB RAM-u, 32 GB pamięci (bez gniazda kart microSD), tylny aparat o rozdzielczości 12 megapikseli, aparat 8 MPix z przodu i baterię o pojemności 2915 mAh.

iPhone XR, iPhone XS, Pixel 3 Lite i iPhone 5 (zdj. wylsa.com)

Nie wydaje się więc to być godny rywal dla iPhone’a XR, przynajmniej w kwestii wydajności procesora. Apple A12 Bionic zje Snapdragona 670 na śniadanie, bez popijania. Najtańszy z iPhone’ów ma także dwa razy więcej pamięci wewnętrznej (64 GB). Pytanie tylko, czy dwukrotnie niższa cena Pixela 3 Lite będzie wystarczającym powodem, by go kupić.

Jeśli cena średniopółkowego smartfona od Google będzie kręciła się w okolicach 300 dolarów (na co wskazują przecieki), być może znajdzie sobie jakichś użytkowników. Problemem jest tylko fakt, że z taką specyfikacją Pixel 3 Lite wydaje się mierzyć w pustkę.

Ciekawi jesteśmy planów Google’a wobec tego modelu, bo trudno sobie wyobrazić, by tego typu urządzenie zostało gorąco przyjęte na jakimkolwiek rozwiniętym rynku. Być może trafi ono do odbiorców w Azji – tam sprzedać można praktycznie wszystko.

Więcej zdjęć znajdziecie w źródle ->

źródło: wylsa.com