Google Pixel 2 zobaczymy 5 października. Zamontują w nim najlepszy procesor Qualcomma

Kolejny etap wojny flagowców przed nami. Wczoraj Samsung zaprezentował Galaxy Note 8, 31 sierpnia przywitamy LG V30, a we wrześniu do ekipy dołączy iPhone 8. Ale to jeszcze nie koniec. Jest przecież Google, które ma zamiar zagrać w październiku naprawdę mocną kartą – Pixelem 2.

Według Evana Blassa, który niejednokrotnie dowiódł, że można wierzyć przekazywanym przez niego informacjom, Google ogłosi premierę Pixela 2 w październiku, a dokładnie w czwartek, 5. dnia tego miesiąca. To niemal dokładnie rok po debiucie pierwszego smartfonu Google (Pixele zaprezentowano 4 października 2016 roku).

Oprócz tego Blass dzieli się bardzo interesującą wieścią – smartfon zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 836, który będzie ulepszoną wersją Snapdragona 835, montowanego na przykład w Samsungu Galaxy Note 8. W zeszłym roku było podobnie – Pixele miały na pokładzie Snapdragony 821, które były ciut lepsze niż bardziej popularne Snapy 820.

Nie wiadomo do końca, jak będą dokładnie nazywać się nowe urządzenia, dlatego roboczo wciąż określamy je jako Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Na 100% jednak dostaną one Androida Oreo 8.0, o ile do tego czasu Google nie wypuści aktualizacji systemu do wersji 8.1.

Google Pixel 2 (fot. VentureBeat)

Jak pewnie kojarzycie, 5-calowy Pixel 2 z ekranem Full HD będzie prawdopodobnie wyprodukowany przez HTC. Stąd dostanie dobre zaplecze audio w postaci głośników stereo na froncie i ściskalne, aktywne ramki, jak w HTC U11. Będzie działał na 4 GB RAM.

Google Pixel 2

Produkcję większego z Pixeli prowadzi najprawdopodobniej LG, dlatego znajdziemy w nim prawie sześciocalowy (5.99″) ekran 1440p. Wyświetlacz w tym smartfonie ma bardziej wypełniać front urządzenia. LG pokazało, że potrafi robić takie telefony – wystarczy spojrzeć na LG G6.

Google Pixel 2 XL (fot. Android Police)

Na koniec smutne wieści – gniazda słuchawkowego jednak nie będzie.

źródło: @evleaks, TheAndroidSoul, phoneArena, AndroidPolice, fonearena