Google otworzy internetowy sklep z tabletami? | Tabletowo.pl

Google otworzy internetowy sklep z tabletami?

Dołącz do dyskusji 0

Tablet internetowy możecie kupić online albo udać się do najbliższego sklepu z elektroniką (lub Biedronki). Wymarzonego towarzysza kanapowego relaksu możecie zdobyć na wiele sposobów, których wkrótce będzie jeszcze więcej. Jeśli wierzyć raportowi przygotowanemu przez amerykańską gazetę Wall Street Journal, Google otworzy sklep internetowy, w którym sprzedawać będzie tablety.

Urządzenia dostępne w zapowiedzianym sklepie Google nie będą produkowane przez samego giganta sieciowego, ale przez partnerów. Oznacza to, że rozpoznawalność największych marek nie zmieni się i znajdziemy tam modele opatrzone logo Asusa, Acera, Samsunga, Motoroli i wielu innych. Co ciekawe, dostępne w sklepie Google tablety mają być tańsze od tych dostępnych na wolnym rynku. Obniżenie ich ceny będzie miało na celu stworzenie konkurencji dla Amazon Kindle Fire, którego udział w rynku obecnie wynosi ponad 14%.

Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że pierwszym tabletem dostępnym w sklepie Google będzie tajemniczy Google Nexus: efekt współpracy tajwańskiego Asusa i internetowego giganta. Urządzenie ma być wyposażone w nowoczesny procesor Nvidia Tegra 3 oraz ma oferować atrakcyjną cenę nieprzekraczającą 149 dolarów.

Jak donosi Wall Street Journal, Google ma nadzieję ruszyć ze swoim nowym projektem w ciągu roku. Sądzę, że otwarcie oficjalnego sklepu z tabletami z systemem Android miałoby wiele plusów. Do największych trzeba zaliczyć nie tylko pełną kontrolę nad kanałami sprzedaży najbardziej popularnych urządzeń, ale również wzmocnienie świadomości marki. Podobnie jak Apple dzięki sklepowi internetowemu i sieci fizycznych punktów sprzedaży Apple Store, Google stałoby się zarówno dostawcą, jak i sprzedawcą. W oczach przeciętnego klienta zyskałoby jako firma oferująca kompleksowy zestaw usług, a to miałoby ogromny wpływ na fragmentację.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona