(fot. pixabay.com)

Gmail, Hangouts i Dysk Google w jednym komunikatorze. Fajnie, ale po co?

Google pracuje nad kolejnym komunikatorem, który ma znaleźć zastosowanie w rozwiązaniach biznesowych. Co ciekawe, zapewni on dostęp do kilku usług, bez konieczności sięgania po oddzielne aplikacje.

Reklama

Kilka aplikacji w jednej, aby zwiększyć komfort pracy

Według The Information, Google może wkrótce wydać nowy komunikator. Nie będzie on służył wyłącznie do rozmów ze znajomymi czy współpracownikami, ale ma stanowić narzędzie łączące kilka platform. Ujednolicenie będzie dotyczyć usług w wersjach skierowanych dla firm, w tym również tych wchodzących w skład pakietu G Suite.

Reklama

Nowa aplikacja ma scalić Hangouts Chat, który jest usługą do wysłania wiadomości, a także Hangouts Meet służącym do prowadzenia wideokonferencji. Wydaje się to być dobrym pomysłem, który może pozytywnie przełożyć się na komfort komunikacji. Co jeszcze znajdzie się w nowym kombajnie Google? Aplikacja ma zawierać też Gmaila, a także Dysk Google.

Masz pytanie dotyczące Androida? Google chętnie odpowie

Użytkownicy w jednym miejscu otrzymają więc dostęp rozmów prowadzonych ze współpracownikami, firmowej skrzynki e-mail, a także plików trzymanych w chmurze Google. Należy spodziewać się, że poszczególne sekcje aplikacji będą ze sobą świetnie współpracować, np. zapewniając szybką możliwość udostępniania dokumentów przechowywanych w Dysku Google.

The Information twierdzi, że nowa aplikacja jest już wewnętrznie testowana w Google. Ponadto, miała ona zostać wstępnie przedstawiona wybranym klientom i partnerom podczas konferencji w styczniu. Sugeruje to, że nie mamy do czynienia z pobocznym projektem, a premiera może nastąpić już niebawem.

Po co Google kolejny komunikator?

Prawdopodobnie firma chce za pomocą nowej aplikacji nawiązać walkę z Slackiem i Microsoft Teams. Oba rozwiązania sprawdziły się w wielu firmach, zapewniając funkcje komunikacji, połączeń, czatów wideo, a także integrację z innymi usługami, jak chociażby Dropbox.

Komunikator Google może trafić przede wszystkim do firm, które korzystają z G Suite i innych usług oferowanych przez giganta z Mountain View. Niekoniecznie musi on nawiązać bezpośrednią walkę ze Slackiem. Projekt zapowiada się interesująco. Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że Google ma już na koncie kilka komunikatorów, które nie przyjęły się na rynku i finalnie zostały usunięte z portfolio.

Polecamy również:

Google Chrome ulepszony przez… Microsoft. Pojawi się funkcja z Edge’a

źródło: The Verge, The Information

Reklama