Google Nexus 10 będzie high-endowym tabletem od Samsunga z ekranem 2560 x 1600? | Tabletowo.pl

Google Nexus 10 będzie high-endowym tabletem od Samsunga z ekranem 2560 x 1600?

Dołącz do dyskusji 0

Takimi plotkami lubię się z Wami dzielić. Jeszcze bardziej lubię jednak, gdy rzeczywistość pozytywnie je weryfikuje. Mam wielką nadzieję, że tak właśnie będzie w tym przypadku… O co chodzi? O kolejny tablet internetowego giganta – tym razem 10-calowy. Według najnowszych informacji za jego produkcję ma być odpowiedzialny Samsung, a sam sprzęt ma pochodzić z wysokiej półki i konkurować parametrami technicznymi z nowym iPadem.

Analityk NPD DisplaySearch, Richard Shim, powiedział CNET, że drugi tablet Google będzie się sporo różnił od pierwszego. O ile 7-calowy Nexus 7 z założenia miał być (i takim się stał) urządzeniem łączącym w sobie niską cenę i ciekawą specyfikację, tak 10-calowy sprzęt ma być typowym przedstawicielem high-endowych tabletów.

Nexus 10 (prawdopodobne tak właśnie będzie się ostatecznie nazywał) ma być rzekomo wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (299 ppi), oferujące jasność na poziomie 600 cd/m2, co ma umożliwiać swobodne korzystanie z  urządzenia w pełnym słońcu. Nic więc dziwnego, że produkcja modelu miała zostać zlecona Samsungowi. To właśnie ten koreański koncern ma w swoim portfolio matrycę o takich właśnie parametrach, zaprezentowaną w połowie ubiegłego roku.

Warto zauważyć, że Nexus 10 byłby najbardziej zaawansowanym sprzętem pod względem oferowanego wyświetlacza. Obecnie prym wiedzie nowy iPad z ekranem Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. 2560 x 1600 pikseli by było swego rodzaju rewolucją na rynku 10-calowych tabletów.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, jakoby Samsung pracował nad 11,8-calowym tabletem z ekranem o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, jednak nigdy nie zyskały potwierdzenia w rzeczywistości. Być może w spekulacjach tych było ziarenko prawdy, którym okaże się fakt, że koreański producent faktycznie pracuje nad urządzeniem z wyświetlaczem o takiej rozdzielczości. Jednak nie o takiej przekątnej i nie dla siebie.

Co ciekawe, na chwilę obecną nie pojawiły się żadne spekulacje dotyczące ceny Nexus 10. Można się jednak spodziewać, że do niskich należeć nie będzie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona