(fot. Tabletowo.pl)

Google Keep już wkrótce będzie synchronizować się z Asystentem

Asystent Google to wielki hit, który przebojem wdarł się na nasz rodzimy rynek już jakiś czas temu. Od tego czasu funkcjonalność usługi została dość znacząco poszerzona. Asystent jest też kompatybilny z o wiele większą liczbą aplikacji od Google’a niż w chwili debiutu. Co ważne, kolejne programy doczekają się integracji z Asystentem już wkrótce – w tym Google Keep.

Jak informuje serwis źródłowy, kolejnym programem ze stajni Mountain View, który jest właśnie przygotowywany do działania z inteligentnym asystentem, jest właśnie usługa Google Keep. Co ważne, na liście nowości pojawia się też możliwość przesyłania notatek głosowych. To ciekawa nowość, która dość mocno zwiększa funkcjonalność narzędzia. Nawet pomimo tego, że na pewno nie jest to program, który w portfolio Google gra pierwsze skrzypce.

Reklama

To najbardziej użyteczna rzecz, jaką wprowadzono dla użytkowników wielu głośników Google Home

Keep doczeka się też wsparcia z poziomu inteligentnych głośników oraz wybranych urządzeń mobilnych, w tym smartwatchy. Nie jest to wielka nowość, bowiem usługa już od jakiegoś czasu oferuje częściową kompatybilność z urządzeniami innymi niż smartfon, jednak do ideału wciąż trochę tutaj brakuje. Można wyjść z założenia, że wraz z dodaniem programu do grona narzędzi, które wspiera Asystent Google, rola Keep może nieco bardziej wzrosnąć.

Google pozwoli nam ustawić wrażliwość Asystenta na zawołanie „OK Google”

Redakcji serwisu źródłowego udało się dostać do programu w wersji betatestowej i okazało się, że część rozwiązań działa już teraz. Apka zapytana o listę rzeczy do wykonania była w stanie podać listę, którą wcześniej utworzono w Google Keep. Wiadomo też, że można usuwać wybrane notatki oraz je edytować. Nie można jeszcze tworzyć notatek od zera jednak jest niemal pewnym, że ta funkcjonalność zostanie dodana w oficjalnej wersji oprogramowania. Data debiutu Google Keep w nowej wersji wciąż pozostaje nieznana.

źródło: 9to5Google