Jak stworzyć nowy system bez rujnowania poprzedniego? Google Fuchsia będzie wspierać wszystkie aplikacje z Androida

Fuchsia nie jest najważniejszym projektem, nad jakim aktualnie pracuje Google, a przynajmniej tak oficjalnie się mówi. Jednak odkąd firma ta zaczęła myśleć nowym systemie, który w przyszłości być może zastąpi Androida, do zespołu, który go tworzy, dołącza coraz więcej inżynierów. 

Obecnie ekipa, która bardziej lub mniej intensywnie pracuje nad Fuchsią, liczy ponad 100 osób. Testy tego systemu na smartfonach już miały miejsce, ale może minąć jeszcze bardzo dużo czasu, zanim będzie można oficjalnie sprawdzić ten twór na naszych urządzeniach.

Reklama

Nie znaczy to, że prace nad Fuchsią stanęły w martwym punkcie. Co to, to nie. Dochodzą do nas kolejne wieści dotyczące tego, jak Google zamierza przeprowadzić proces przerzucania się ze starszego systemu na nowy. Wszystko najwyraźniej ma odbyć się możliwie bezboleśnie, biorąc pod uwagę to, co odkryli specjaliści z 9to5google w repozytoriach Androida Open Source Project.

(fot. 9to5google)

Programiści Google obecnie pracują nad „ART for Fuchsia”, czyli platformą Android Runtime, pozwalającej uruchamianie aplikacji napisanych na Androida, a przeznaczonej dla systemu Fuchsia. W ten sposób deweloperzy nie będą musieli szybko przepisywać swoich programów, byle tylko pasowały do nowego wytworu Google. Oczywiście szczegóły techniczne i detale realizacji tego ART pozostaną w tajemnicy jeszcze przez jakiś czas, a biorąc pod uwagę fakt, jak niewiele wiemy o Fuchsii jako całości, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Google może powoli zmierzać w kierunku ściślejszej współpracy wszystkich swoich urządzeń, w tym smartfonów, inteligentnych głośników i ekranów. Kiedy proces ten już się zacznie, może być największym wyzwaniem, przed jakim stanęło to przedsiębiorstwo od czasu wkroczenia na ścieżkę produkcji własnych urządzeń. Z zainteresowaniem będziemy śledzić kolejne informacje na temat Fuchsii, która wydaje się być przyszłością sprzętów od Google.

Możesz sprawdzić w przeglądarce, jak będzie wyglądał nowy system Google – Fuchsia

źródło: 9to5google przez Phone Arena