Możesz sprawdzić w przeglądarce, jak będzie wyglądał nowy system Google – Fuchsia

Nie wiem, czy byłbym w stanie wyliczyć, nad iloma różnymi projektami obecnie pracuje Google. Nawet gdy najważniejszymi systemami dla tego giganta technologicznego są Android i Chrome OS, to firma nie może oprzeć się pokusie i „na boku” opracowuje kolejny system, nazywany przez niektórych „następcą Androida”. Chodzi o Fuchsia OS, którego wygląd możecie poznać dzięki demonstracji, którą da się odpalić w przeglądarce.

Fuchsia ma już pewien szkielet i co najważniejsze – działa, nie jest więc jedynie wymysłem branżowych portali ani odległym marzeniem samego Google’a. Od stycznia deweloperzy mogą pobierać rozwojową wersję tego systemu i testować go na swoich Pixelbookach. Jeśli jednak nie zależy nam na dogłębnym analizowaniu kodu Fuchsii, a chcielibyśmy po prostu zorientować się, jak wygląda, to jest taka możliwość. Ktoś wpadł na pomysł stworzenia prostej, interaktywnej demonstracji Fuchsia OS, którą da się uruchomić w przeglądarce.

Reklama

Demo jest niezwykle ograniczone, więc w gruncie rzeczy nawet nie ma się czym pobawić, jednak dzięki niemu człowiek ma pewien wgląd w przyszłość – jeśli Google zdecyduje się rozwijać ten projekt, niewykluczone, że tak będzie wyglądał nowy (trzeci już) system giganta z Mountain View.

Od miesięcy niosą się pogłoski, że Fuchsia to tak naprawdę projekt Andromeda – czyli rzekoma próba połączenia przez Google systemów Android i Chrome OS. Google oczywiście niczego nie potwierdza, i trudno, żeby firma miała zająć jakieś stanowisko, gdyż Fuchsia jest bardziej eksperymentem niż elementem planu firmy na przyszłość.

Zresztą, nie tak łatwo połączyć Androida i Chrome OS, nie mówiąc już o tym, że Fuchsia jest napisanym od podstaw, całkowicie nowym systemem, z innym kernelem, nie bazującym na Linuxie. Innymi słowy – Androidowi bliżej jest do Chrome OS niż do Fuchsii. Z tego powodu jakakolwiek „aktualizacja” Androida do Fuchsii nie jest możliwa, przynajmniej na tym etapie prac, i całkiem możliwe, że nigdy nie będzie.

Ciekawe, czy Google będzie rozwijać swój tajemniczy system nadal, czy po jakimś czasie podzieli on los innych interesujących projektów firmy – na cmentarzysku produktów i programów, na którym spoczywają już Andromeda OS, Google Glass, stacjonarna wersja gogli Daydream czy projekty Tango i modułowego smartfonu Ara.

Stronę, dzięki której zobaczycie, jak wygląda Fuchsia, znajdziecie tutaj.

https://www.tabletowo.pl/2017/05/22/projekt-fuchsia-google/

źródło: Reddit przez Slashgear