(fot. Google)

Aplikacja Google Fit trafia na iOS-a i pozwala korzystać z Apple Watcha

W zeszłym roku użytkownicy urządzeń z Androidem otrzymali znacznie odświeżoną aplikację Google Fit. Natomiast dziś Google ogłosił, że aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej jest dostępna również w wersji na iOS. Ponadto, obsługuje ona Apple Watcha i pozwala na synchronizację danych z aplikacjami Apple.

Google Fit skupia się na dwóch głównych celach

Osoby aktywne fizycznie, które korzystają z iUrządzeń, mogą wreszcie sięgnąć po aplikację Google Fit. Identycznie jak w wydaniu na Androida, aplikacja skupia się na wyznaczaniu dwóch głównych celów aktywności – Minut ruchu i Punktów kardio. Celem jest zmotywowanie do większej aktywności fizycznej.

Wspomniane Punkty kardio są przyznawane za aktywność fizyczną – za każdą minutę umiarkowanej aktywności fizycznej dostajemy jeden punkt. Podczas bardziej intensywnych ćwiczeń, jak przykładowo bieganie, punkty liczone są podwójnie.

Google Fit w wersji na iOS

Oczywiście z poziomu aplikacji można sprawdzić liczbę wykonanych kroków w ciągu dnia, a także ile spaliliśmy kalorii. Google Fit umożliwia również gromadzenie i przeglądanie historii ćwiczeń czy informacji związanych ze snem. Google dodaje, że możliwa jest synchronizacja danych z innym oprogramowaniem. Można wymieniać dane z aplikacjami zdrowotnymi Apple, a także z apkami firm trzecich, jak Nike Run Club czy Sleep Cycle.

Google Fit, niezależnie czy posiadamy smartwatch z WearOS, czy Apple Watcha, pozwala na zbieranie danych ze smartzegarka. Obsługa Watcha to jak najbardziej dobra wiadomość dla użytkowników iPhone’ów, bowiem zegarek Apple cieszy się wśród nich znacznie większą popularnością niż urządzenia z systemem operacyjnym Google.

Google Fit można już pobrać z App Store

Aplikacji Google na iOS może nie być łatwo przekonać do siebie nowych użytkowników. Apple bowiem oferuje własne oprogramowanie, które – trzeba przyznać – działa naprawdę dobrze i zapewnia sporo funkcji. Ponadto, co może okazać się kluczowe, świetnie współpracuje ono z Apple Watchem i wiele osób już się do niego przyzwyczaiło.

Google Fit znajdziecie już w App Store. Warto dodać, że aplikacja dostępna jest w języku polskim.

źródło: Google