aplikacja Google Fit

Poznajcie nową odsłonę aplikacji Google Fit

Każdy program raz na jakiś czas wymaga gruntownego liftingu. Tym razem przyszła pora na Google Fit, czyli aplikację do monitorowania aktywności fizycznej od koncernu z Mountain View. Dziś producent poinformował o udostępnieniu najnowszej odsłony, która wprowadza sporo zmian i nowości.

Reklama

Aby jak najlepiej dostosować aplikację Google Fit do potrzeb i oczekiwań użytkowników, Google zaprosiło do współpracy Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (AHA) i Światową Organizację Zdrowia (WHO). Dzięki temu stworzono algorytmy, które mają pomóc im zoptymalizować ilość i intensywność ćwiczeń potrzebną do poprawy zdrowia.

Reklama

Aplikacja Google Fit od teraz koncentruje się na dwóch głównych celach związanych z aktywnością: Minutach ruchu i Punktach kardio. Wyznaczono je w oparciu o zalecenia zdrowotne wspomnianych organizacji AHA i WHO. W pierwszym przypadku zliczane będą minuty ruchu, aby motywować do niego użytkowników i zachęcić – na przykład – do wejścia schodami, zamiast korzystania z windy.

Jeśli zaś chodzi o punkty kardio, to będą one przyznawane za każdą minutę umiarkowanej aktywności – szybsze bicie serca przynosi bowiem większe korzyści dla zdrowia. Bardziej intensywna aktywność będzie liczona podwójnie, tzn. za każdą minutę użytkownik dostanie dwa punkty zamiast tylko jednego. Google podaje, że według AHA i WHO wystarczy 30 minut energicznego spaceru pięć razy w tygodniu, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby serca, poprawić sen i ogólne samopoczucie.

Co najważniejsze, aplikacji Google Fit nie trzeba włączać za każdym razem, kiedy będzie się chciało pouprawiać trochę aktywności fizycznej. Program automatycznie bowiem ją wykryje za pomocą czujników w urządzeniu (smartfonie lub zegarku), takich jak przyspieszeniomierz i GPS. Użytkownik może też samodzielnie wybrać rodzaj treningu, jeśli ma zamiar poćwiczyć w inny sposób.

Program będzie analizować dotychczasową aktywność i na tej podstawie sugerować użytkownikom nowe cele oraz pomagać im w ich osiągnięciu. Niektórych bez wątpienia ucieszy również fakt, że Google Fit jest zintegrowany z innymi aplikacjami fitness, takimi jak Strava, Runkeeper, Endomondo i MyFitnessPal.

Google podaje, że zmiany w aplikacji Google Fit powinny zacząć być widoczne już w połowie tego tygodnia.

Źródło: Blog Google