Coś dla fanów astronomii – Google Earth pozwoli dosłownie spojrzeć w gwiazdy

Technologie służące edukacji rozwijają się coraz szybciej. Dostęp do wiedzy podanej w przystępny sposób i ogrom aplikacji ułatwiających przyswajanie informacji zdecydowanie służy szkolnym nauczycielom i wykładowcom na uczelniach. Google w momencie stworzenia projektu Earth postawiło na naukę poprzez praktykę, a przy okazji udostępniło całkiem ciekawe narzędzie do wirtualnego podróżowania po świecie.

Nowe horyzonty – gwiazdozbiory w przeglądarce

Proces aktualizacji Google Earth nie stoi w miejscu i poza oczywistymi uaktualnieniami modelu Ziemi samego w sobie, projekt doczekał się jakiś czas temu rozszerzenia funkcjonalności poza Chrome.

Jak się okazuje otwarcie na inne przeglądarki to nie ostatnie znaczące rozszerzenie wirtualnego globu. Earth umożliwiał początkowo oglądanie jedynie samej Ziemi, a ostatnia aktualizacja wprowadziła do wcześniej w pełni czarnego tła szczegółowe zdjęcia gwiazd wykonane przez Europejskie Obserwatorium Południowe.

Oddalenie modelu błękitnej planety umożliwi nam teraz obserwację zarówno Drogi Mlecznej jak i całych gwiazdozbiorów. Choć jakość zdjęć delikatnie mówiąc nie powala, to z pewnością będą one na bieżąco aktualizowane.

Zapowiedź wirtualnej Drogi Mlecznej?

Nie jest to pierwszy kosmiczny projekt firmy z Mountain View. Warto tutaj wspomnieć o istnieniu strony Google Sky, która choć jest już mocno archaiczna, to wciąż znajduje uznanie u fanów obserwacji galaktyki. Również Mapy otrzymały możliwość podróżowania pomiędzy planetami, choć i w tym przypadku funkcja ta jest dość ograniczona i stanowi bardziej ciekawostkę niż pełnoprawne narzędzie niosące wiedzę.

Aktualizacja Google Earth może sugerować, że firma planuje stworzyć kolejny projekt, który będzie skupiał się w pełni na umożliwieniu eksploracji kosmosu. Są to jednak tylko domysły, choć ich realizacja wcale nie powinna stanowić większego problemu, biorąc pod uwagę możliwości i środki, jakimi dysponują twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki w historii internetu.

Mapy Google z funkcją, którą pokochają fani „Gwiezdnych wojen”

Źródło: AndroidPolice