Google całkowicie zmienia podejście do marki Nexus. A właściwie to ją likwiduje | Tabletowo.pl

Google całkowicie zmienia podejście do marki Nexus. A właściwie to ją likwiduje

Nexus 5X i Nexus 6P mogą być ostatnimi smartfonami z napisem "Nexus" na obudowie

Dołącz do dyskusji 0

Najnowsze doniesienia sugerują, jakoby Google zamierzało uśmiercić markę Nexus. Smartfony, przygotowywane przez HTC, mają nie mieć już napisu Nexus na obudowie. Zniknąć ma również z niej logo producenta, z którego fabryk wyszły urządzenia.

Zamiast tego, na smartfonach znaleźć się ma branding samego Google, prawdopodobnie w postaci literki G, którą widzicie na powyższej grafice. Co ciekawe, taki sygnał dostaliśmy już przy okazji pierwszego przecieku, który dostarczył nam render, przedstawiający to urządzenie. W przeszłości słyszeliśmy również, że z obudowy zniknie logo producenta, odpowiedzialnego za najnowszą odsłonę tego projektu.

Ale to nie jedyna rewolucja. Najnowsze smartfony mają nie mieć też całkowicie czystego Androida, co do tej pory było wyróżnikiem linii Nexus. Google podobno zamierza dodać od siebie kilka rozwiązań software’owych oraz nieco zmieniony interfejs. Nie wiadomo jednak, jak głęboko koncern z Mountain View zaingeruje w oprogramowanie.

Powyższe rewelacje nie są całkowicie wyssane z palca. Informacje pochodzą od osób, zaznajomionych z planami producenta. W dodatku zgadzałyby się one z wcześniejszymi doniesieniami, sugerującymi, że Google planuje wypuścić na rynek własny smartfon, który miałby konkurować przede wszystkim z iPhone’ami.

No koniec serwis źródłowy dodaje, że dostał również potwierdzenie, że Google jeszcze w tym roku wypuści na rynek dwa swoje smartwatche.

Źródło: Android Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona