inteligentny głośnik Xiaomi Mi Smart Speaker
Xiaomi Mi Smart Speaker (źródło: Xiaomi)

Nowy głośnik Xiaomi z Asystentem Google wygląda jak Amazon Echo z Alexą po rocznej diecie fast foodowej

Coraz trudniej znaleźć urządzenie, którego Xiaomi nie miałoby w swojej ofercie. Portfolio tej marki jest bardzo bogate, a teraz dodatkowo uzupełnił je Xiaomi Mi Smart Speaker, czyli inteligentny głośnik z Asystentem Google na pokładzie.

Reklama

W segmencie inteligentnych głośników z asystentami personalnymi (w ujęciu globalnym poza Chinami) królują dwie firmy: Google i Amazon. Oczywiście są też inne, w tym Apple ze swoim HomePod, ale to właśnie Asystent Google i Alexa najczęściej proszone są o pomoc lub wykonanie jakiegoś zadania. Do zwiększenia popularności tego pierwszego dodatkowo przyczyni się Xiaomi Mi Smart Speaker, który miał dziś swoją premierę w Indiach.

Xiaomi Mi Smart Speaker

Na przygotowanych przez Xiaomi grafikach nowy głośnik wygląda na dość spory, mimo że w rzeczywistości nie jest jakoś przesadnie wielki – ma wymiary 131x104x151 mm. Jednocześnie, przynajmniej na pierwszy rzut oka, może skojarzyć się z Amazon Echo z Alexą, która przez ostatni rok stołowała się wyłącznie w fast foodach – Xiaomi Mi Smart Speaker jest bowiem dwa razy szerszy i troszkę „grubawy” w bezpośrednim porównaniu.

Amazon Echo (źródło: Amazon)

Nie można jednak powiedzieć, że nowy głośnik Xiaomi ma nieatrakcyjny design. Wręcz przeciwnie, jest on minimalistyczny i nie ma niepotrzebnych udziwnień stylistycznych, dzięki czemu świetnie wkomponuje się w większość wnętrz. Prostota jest bowiem najbardziej uniwersalna.

Specyfikacja Xiaomi Mi Smart Speaker

Najważniejsze jest jednak to, co oferuje nowy głośnik Xiaomi, bo to dla jego możliwości mają go kupować klienci. Urządzenie wyposażono w głośnik o mocy 12 W i 63,5 mm sterownik dźwięku, a także procesor dźwięku Texas Instruments TAS5805M, dzięki czemu użytkownik ma doświadczyć jakości HiFi. Dodatkowo producent chwali się też „profesjonalnie dostrojonym dźwiękiem DTS”.

inteligentny głośnik Xiaomi Mi Smart Speaker
Xiaomi Mi Smart Speaker (źródło: Xiaomi)

Specyfikacja Xiaomi Mi Smart Speaker obejmuje również dwa mikrofony o dużym zasięgu, które niewątpliwie się przydadzą, gdyż głośnik oferuje także wbudowanego Asystenta Google z obsługą dwóch języków: angielskiego i hindi. Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowany Chromecast, który pozwoli przesyłać bezprzewodowo zdjęcia i filmy na telewizor.

inteligentny głośnik Xiaomi Mi Smart Speaker
Xiaomi Mi Smart Speaker (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Smart Speaker można również sparować z drugim głośnikiem i cieszyć się „doświadczeniem stereo”. Ciekawostką natomiast jest, że w obudowie urządzenia znajduje się dokładnie 10531 otworów, przez które wydobywa się dźwięk. Górną część okala zaś pasek LED.

Cena Xiaomi Mi Smart Speaker

Jak wspomniałem na początku, głośnik zadebiutował w Indiach i właśnie w tym kraju trafi do sprzedaży. Jego cenę ustalono na 3499 rupii, co jest równowartością ~185 złotych. Nie wiadomo, czy urządzenie pojawi się także na innych rynkach, ale przynajmniej w Polsce raczej nie powinniśmy się go spodziewać.