Genshin Impact

Genshin Impact ma już plany na swoją (świetlaną) przyszłość – spodziewajcie się dodatkowej zawartości

Genshin Impact to chyba jedna z najgłośniejszych premier w ostatnim czasie, w szczególności dla użytkowników urządzeń mobilnych. Być może jeszcze najważniejsza, a na pewno dla samego studia miHoYo, które odnotowuje obecnie niebotyczne przychody z tego tytułu. Teraz twórcy zapowiedzieli nową zawartość do tej produkcji.

Mieliśmy okazję już co nieco powiedzieć o Genshin Impact. M.in. to, że przypomina on Zeldę – choć nie ma pewności, czy to słuszne wrażenie. I generalnie o tym, czym w zasadzie ta gra jest. A dziś, po nieco ponad tygodniu od jej premiery, wiemy już, że na pewno jest absolutnym hitem w branży.

Genshin Impact z ogromnymi przychodami w pierwszym tygodniu

Tytuł od miHoYo zadebiutował dokładnie 28 września 2020 roku i znamy już osiągnięte przez niego wyniki w pierwszym tygodniu od premiery.

Na samym rynku mobilnym, Genshin Impact wskoczyło na drugie miejsce w tygodniowym zestawieniu najlepiej zarabiających gier mobilnych, notując przychód w wysokości 60 milionów dolarów. Tylko cztery miliony dzieliły grę od pierwszego miejsca, na którym znajduje się Honor of Kings, znane także jako Arena of Valor.

Genshin Impact

Należy pamiętać, że wspomniane wyniki dotyczą tylko rynku mobilnego, a gra znajduje się przecież jeszcze na PlayStation 4 i PC – z planami na kolejne platformy. Jak to się mówi? Ach, tak, pieniądze leżą na ulicy.

miHoYo łatwo o Genshin Impact nie zapomni

W rozmowie z IGN Japan, jedna z osób reprezentatywnych studia podzieliła się planami firmy odnośnie przyszłości Genshin Impact. W skrócie – ma świetlaną.

W tej chwili Genshin Impact znajduje się na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, a także PlayStation 4 i PC. W planach na przyszły rok są jeszcze konsole Xbox One oraz Switch. Ponadto zdecydowano się do listy dołączyć konsolę następnej generacji – PlayStation 5. To miałoby się wiązać z ulepszeniami graficznymi.

Genshin Impact

Do tego gra otrzyma więcej nowych postaci, jak również więcej związanych z nimi zadań. Tych innych, pobocznych, też ma nie zabraknąć. A żeby pomieścić te nowości, w świecie gry pojawi się nowe, trzecie miasto.

W rzeczywistości jednak nie są to tylko plany, bo nad tym wszystkim już się pracuje. Za to jeśli interesowały Was jakieś większe zmiany, choćby w mechanikach, to takich nie będzie. Bo czy jest potrzeba? W końcu gra stała się sukcesem, więc chyba wszystko z nią w porządku.

Zobacz też: