Genshin Impact

Genshin Impact to taki Zeldowy tytuł free-to-play, który na dodatek przetestuje Twój smartfon

Kiedy zobaczyłem Genshin Impact po raz pierwszy, pomyślałem o grze The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tytuł, który zaprezentował chiński deweloper miHoYo, przypomina na pierwszy rzut oka Zeldę i oprawą, i rozwiązaniami w rozgrywce. Ale w rzeczywistości wygląda na to, że włożono w niego sporo pracy i spotyka się z całkiem przychylnymi opiniami.

Ponadto jest to tytuł free-to-play, przeznaczony na komputery PC, konsole PlayStation 4 i… urządzenia mobilne? A, no i ma wyjść jeszcze na Nintendo Switch. Ale smartfony? Jak się okazuje, Genshin Impact i tam potrafi wyglądać ładnie, ale przy okazji wystawi na próbę Wasze smart-telefony.

Genshin Impact to gra wykonana z troską

Mimo oczywistych skojarzeń, Genshin Impact od fabuły, przez rozgrywkę i grafikę, aż po design zostało wykonane pieczołowicie. Fakt, jest w nim sporo rozwiązań, które możemy znać już z innych gier wideo, ale w łączeniu ich i poprawnym wprowadzeniu nie ma niczego złego. Ta produkcja robi to dobrze.

A przede wszystkim jest to gra akcji z trzeciej osoby. Do dyspozycji mamy otwarty świat, w którym, podarowanym przez bogów miejscu, nazywani przez innych Travelers, mają za zadanie utrzymać jego porządek. I tak naprawdę to zadanie graczy, bo wcielamy się właśnie w nich.

I jak w Zeldzie mamy szansę zwiedzić grę wzdłuż i wszerz, a pomogą w tym nawet umiejętności wspinania. Możemy robić to też z przyjaciółmi w trybie kooperacji. A każdy z graczy ma swój własny świat, w którym, jeśli narobimy sobie bałaganu, to tylko my sami.

Walka w grze sprowadza się zaś do wykonywania kombosów. Służą temu umiejętności naszych postaci, których poziom wbijamy przez grę nimi i kończenie zadań.

Genshin Impact to też gra, która podda testowi Wasze smartfony

Gra pojawiła się na innych, mocniejszych platformach, ale rynek gier mobilnych jest tak ważny, że mimo wszystko obecność na takich urządzeniach nie powinna dziwić. W Genshin Impact zagramy na urządzeniach z systemem iOS oraz Android.

Rekomendowaną konfiguracją Android dla Genshin Impact jest:

  • CPU: Qualcomm Snapdragon 845, Kirin 810 lub wyższy,
  • Pamięć RAM: 4 GB lub więcej,
  • Wersja: Android 8.1 lub nowsza.
Genshin Impact
Mam nadzieję, że można głaskać liski (fot. Genshin Impact)

Gra na smartfonach potrafi wyglądać ślicznie, ale pewnym kosztem. Stało się to nawet obiektem żartów, że Genshin Impact pali ludziom smartfony. Prawdą jednak jest, że rekomendowana konfiguracja powinna w zupełności wystarczyć – mimo to zdarza się, że gra w niektórych miejscach może się przyciąć.

I przede wszystkim jest to gra na długie godziny

Genshin Impact wygląda przepięknie, nieważne czy na mobilkach, czy na komputerze lub konsoli. Do tego ma sporo do zaoferowania. Nie brakuje tutaj miejsc do zwiedzania, zagadek do rozwiązania i skrzyń do otwarcia. I to tak za darmo?

Genshin Impact
Magicznie (fot. Genshin Impact)

Tak. Gra wprawdzie ma wirtualną walutę i starter packi, które można zakupić za realne pieniądze, ale cała jej zawartość jest dostępna za darmo. A podczas jej poznawania wcale nie jesteśmy zmuszani do jakichkolwiek zakupów.

Przekonajcie się sami, odwiedźcie oficjalną stronę gry i pobierzcie ją na wybraną platformę. Może jest to właśnie tytuł, w którym nie utopicie pieniędzy, a setki godzin? Coś czuję, że wkrótce o Geshin Impact usłyszymy jeszcze więcej.

Zobacz też: