Takich słuchawek, jak Gear IconX, jeszcze nie widzieliście. Gear Fit 2 w drodze

Nie sądziłam, że powstanie Gear Fit 2. Tymczasem prace nad opaską są na ukończeniu

Pierwszą opaskę inteligentną Samsung zaprezentował podczas targów MWC 2014 w Barcelonie – był to Gear Fit. Od tego czasu na rynku debiutowały jedynie kolejne smartwatche z serii Gear (pierwsza generacja, Gear 2 i Gear 2 Neo, Gear S i później Gear S2) oraz designerska opaska Charm, której dostępność jest bliżej nieokreślona. Tymczasem okazuje się, że koreański koncern jest na ostatniej prostej przed wypuszczeniem Gear Fit 2.

Tak przynajmniej można wnioskować po zdjęciach, które zamieszczone dziś zostały przez serwis źródłowy. Widoczna jest na nich opaska przypominająca Gear Fit pierwszej generacji, ale zawierająca jednocześnie sporo widocznych zmian względem niej właśnie.

Jeśli chodzi o specyfikację, wiadomo jedynie, że w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z zakrzywionym ekranem AMOLED – tu o przekątnej 1,84″. Nowością będzie za to obecność GPS, który – co oczywiste – sprawi, że opaska będzie dużo bardziej funkcjonalna dla wszystkich osób uprawiających sport (jeszcze kwestia tego, jak dokładnie będzie działał, ale to sprawa nie na teraz).

Oprócz Gear Fit 2 Samsung ma szykować słuchawki Bluetooth o nazwie Gear IconX. Na ich temat jednak, w tym momencie, nie wiemy zupełnie nic poza tym, że istnieją. Wygląda jednak na to, że są to słuchawki całkowicie bezprzewodowe, sterowane przez dotyk użytkownika. Wygląda to wszystko i brzmi świetnie – ciekawe czy przełoży się na rzeczywistość. Słuchawki mają być oczywiście odporne na kontakt z wodą i kurzem, a także oferować 4GB pamięci wewnętrznej.

Kiedy premiera Gear Fit 2 i Gear IconX? Cóż, trudno prorokować. Być może Samsung zaczeka z jego prezentacją do momentu oficjalnego debiutu Galaxy Note 6, który ma ujrzeć światło dzienne podobnie jak w zeszłym roku, czyli przed targami IFA 2016. A co najważniejsze – zaraz później ma trafić do Europy, w tym do Polski. Podobny los powinien spotkać opaskę – zwłaszcza, że jej pierwsza generacja była bez żadnego problemu dystrybuowana na terenie naszego kraju.

źródło: venturebeatdroid-life