Fitbit Pay

Płatności mobilne Fitbit Pay dostępne w Santander Bank Polska. Jak dodać kartę i jak płacić zegarkiem?

Osobiście bardzo ubolewam nad tym, że nie ma na świecie jednego, ustandaryzowanego systemu płatności mobilnych, ponieważ znacznie ułatwiłoby to życie użytkownikom. Musimy się jednak z tym pogodzić i cierpliwie czekać, aż dana instytucja wprowadzi wsparcie dla określonego rozwiązania. Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) poinformował właśnie, że od dziś jego klienci zapłacą za zakupy również za pomocą Fitbit Pay.

Reklama

Już na wstępie Santander Bank Polska trzeba pochwalić za to, że to chyba jedyny bank w Polsce, który oferuje wsparcie dla tak dużej liczby różnych systemów płatności. Jego klienci mogą już bowiem płacić za zakupy za pomocą technologii HCE, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i BLIK-a, a od teraz zrobią to również przy użyciu Fitbit Pay.

Początkowo ostatni z ww. systemów płatności dostępny będzie wyłącznie dla właścicieli Fitbit Ionic i Fitbit Versa, ale Santander Bank Polska obiecuje, że wkrótce skorzystają z niego także posiadacze Fitbit Charge 3. Aby zacząć płacić zegarkiem, należy pobrać aplikację Fitbit na smartfon z systemem Android, iOS lub Windows, utworzyć konto, wyszukać urządzenie i je sparować.

Żeby natomiast dodać kartę, trzeba wybrać opcję Wallet w aplikacji mobilnej, ustawić czterocyfrowe hasło dostępu (nie służy ono do potwierdzania transakcji!), przepisać dane z karty, zaakceptować Regulamin korzystania z kart płatniczych Santander Bank Polska w ramach cyfrowego portfela Fitbit Pay i potwierdzić dodanie karty za pomocą kodu uwierzytelniającego, wysłanego SMS-em.

Fitbit Pay w Santander Bank Polska – jak dodać kartę? (fot. Santander Bank Polska)

Aby zaś zapłacić zegarkiem w sklepie, należy najpierw nacisnąć i przytrzymać lewy przycisk na urządzeniu aż uruchomi się wibracja oraz wyświetli wizerunek karty, a następnie wpisać ustalone na początku czterocyfrowe hasło dostępu i przyłożyć sprzęt do terminala płatniczego.

Warto w tym miejscu dodać, że hasło trzeba wpisać tylko raz na 24 godziny. Jeśli jednak użytkownik zdejmie w ciągu tej doby zegarek z ręki lub wyłączy funkcję monitorowania tętna, po jego założeniu znowu będzie musiał podać hasło – wymagane jest to ze względów bezpieczeństwa.

Fitbit Pay w Santander Bank Polska – jak płacić (fot. Santander Bank Polska)

Regulamin korzystania z kart płatniczych Santander Bank Polska w ramach cyfrowego portfela Fitbit Pay (PDF)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/23/zegarki-fitbit-ionic-i-fitbit-versa-para-dla-aktywnych-recenzja/

Źródło: informacja prasowa, Santander Bank Polska