Ktoś czeka na gamingowy smartfon od Xiaomi? Black Shark 2 Pro pojawi się 30 lipca

Na początku tego roku Xiaomi zaprezentowało smartfon Black Shark 2. Firma przymierza się do ogłoszenia jego poprawionej wersji, z dopiskiem Pro. Impreza zaplanowana jest na wtorek 30 lipca.

Grafika, która pojawiła się na profilu Xiaomi w chińskim portalu społecznościowym Weibo, nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących spodziewanego smartfona. Jest na niej tylko informacja dotycząca daty wydarzenia, i to właściwie wszystko.

Reklama

Najpewniej, Black Shark 2 Pro będzie pod wieloma względami przypominał podstawowy, starszy model. Największą zmianą będzie zastosowanie najnowszego i najmocniejszego procesora Qualcomma – Snapdragona 855 Plus. Przygotowano go przede wszystkim z myślą o graczach. Poprawa wydajności zauważalna jest głównie w kwestii grafiki – dzięki wyższemu taktowaniu jednostki GPU, Adreno 640, jest ona nawet o 15% szybsza w porównaniu ze zwykłym Snapem 855.

Poza tym wydaje się, że pozostałe zmiany będą kosmetyczne. „Zwykły” Black Shark 2 ma wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,39 cala, podwójny aparat główny – 48 MPix + 12 MPix z tyłu, aparat fotograficzny do selfie 20 MPix i akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 27W.

Pierwszym smartfonem na świecie z procesorem Snapdragon 855 Plus będzie ROG Phone 2 od Asusa, którego zobaczymy tydzień przed Black Sharkiem 2 Pro.

Jak widać, smartfony gamingowe są jeszcze w cenie, i jest dla nich miejsce na rynku, skoro poszczególni producenci pilnują, by pojawiały się ich nowe wersje. Do końca miesiąca będziemy wiedzieć o powyższych dówch modelach praktycznie wszystko (zapewne oprócz cen, jakie będą obowiązywać w Europie).

Rzućcie okiem – tak będzie wyglądał gamingowy smartfon Asus ROG Phone 2

źródło: droidshout.com