Kontroler GameVice

Gamingowy smartfon Asus ROG Phone 2 zostanie zaprezentowany 23 lipca

Smartfony dla graczy to dość egzotyczny gatunek urządzeń mobilnych, czerpiący inspirację ze swoich komputerowych odpowiedników nie tylko pod względem sporych możliwości w kontekście wydajności w grach, ale także pod kątem charakterystycznej, agresywnej stylizacji. Taki ma być Asus ROG Phone 2, którego zobaczymy pod koniec przyszłego miesiąca.

Dokładniej – Asus ROG Phone pierwszej generacji będzie musiał ustąpić swojemu sukcesorowi 23 lipca. Wtedy to odbędzie się huczna prezentacja tego smartfona podczas imprezy zorganizowanej w Pekinie. Ci, którzy lubią podróżować po Chinach, będą mogli zobaczyć ROG Phone’a 2 ponownie w Szanghaju, podczas targów ChinaJoy 2019. Rozpoczną się one 1 sierpnia, i zjedzie się na nie około 400000 fanów e-sportu.

Reklama

Ubiegłoroczny ROG Phone wyposażono w ekran o częstotliwości odświeżania 90 Hz, jednak jego następca ma podnieść poprzeczkę i zaoferować wyświetlanie obrazów w 120 Hz. Dalsze szczegóły na temat tego gamingowego smartfona są nadal dość ubogie. Wiadomo, że Asus postawi na użycie najszybszego dostępnego procesora od Qualcomma – Snapdragona 855. Do tego powinna pojawić się wersja z 12 GB pamięci RAM. Znając charakterystykę tego typu urządzeń, Asus zapewne zaprezentuje jakiś zaawansowany system chłodzenia najważniejszych układów smartfona, żeby umożliwić płynną rozgrywkę przez jak najdłuższy czas. Wiadomo także, że Tajwańczycy podjęli współpracę z firmą Tencent Games, odpowiedzialną za wydanie mobilnej wersji gry PUBG.

Niektórzy coraz częściej skłaniają się ku gamingowym propozycjom producentów smartfonów, którzy nieco łaskawiej podchodzą do portfeli konsumentów. Wiadomo przecież, że telefony o topowych podzespołach potrafią kosztować krocie, zwłaszcza zaraz po premierze. Plotka niesie, że urządzenie pojawi się w dwóch wersjach, przy czym model podstawowy będzie kosztował 570 euro. Przypomnę tylko, że pierwszy Asus ROG Phone w momencie swojej premiery w Polsce nie był zbyt tani – wyceniono go na 3999 zł.

Więcej informacji o tym smartfonie dla graczy na pewno uzyskamy w ciągu następnych dni, a ostatecznie – za równe pięć tygodni.

źródło: Digitimes przez GSMarena