Twórcy PUBG i Asus ogłaszają partnerstwo przy pracach nad gamingowym smartfonem ROG 2

Asus, Asus, pokaż ROG-i

Smartfony dla graczy to dość specyficzny element branży mobilnej, ale najwyraźniej dla takich urządzeń jak Asus ROG nadal jest miejsce na rynku. Dlatego Tajwańczycy ogłosili już jakiś czas temu, że rozpoczynają prace nad kolejnym telefonem z tej linii, a teraz do pomocy zaprosili kolegów z Tencent Games, którzy są wydawcami PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile.

Dywizja gier Tencent to gigant elektronicznej rozrywki, zwłaszcza w Chinach. Partnerstwo między tym wydawcą a Asusem oznacza, że kolejny smartfon dla graczy, który ma zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu, będzie dobrze zoptymalizowany do gry w PUBG Mobile.

Tencent i Asus podają sobie ręce

Do oficjalnego podpisania współpracy doszło 5 czerwca. Obie strony mają maksymalnie korzystać ze swoich zalet, by wzmocnić integrację sprzętową i programową w telefonach komórkowych, by razem z premierą nowego ROG 2 oddać w ręce graczy sprzęt zapewniający nienaganne wrażenia podczas gry – a przynajmniej tak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie ze strony zainteresowanych firm. Można się więc spodziewać smartfona wraz z szeregiem dodatkowych akcesoriów i, zapewne, specjalnej aplikacji od Tencent, optymalizującej działanie PUBG na urządzeniu – być może zintegrowanej z systemem smartfona.

Kolejne przecieki na temat Asusa ROG 2 zdradzają, że smartfon, oprócz zastosowania procesora Snapdragon 855 i większej niż w poprzedniku ilości pamięci RAM (co najmniej 8 GB), będzie mógł pochwalić się jeszcze lepszym ekranem. W ROG-u zastosowano 6-calowy wyświetlacz AMOLED (2160 x 1080) z HDR o częstotliwości odświeżania 90 Hz. ROG 2 ma podobno dostać panel 120 Hz.

Pożyjemy, zobaczymy. Do premiery owocu pracy Asusa i Tencent Games jeszcze co najmniej miesiąc, więc do tego czasu na pewno pojawi się na jego temat kilka interesujących informacji.

źródło: Weibo (1), (2) przez GSMarena
na zdjęciu głównym: Asus ROG