ASUS ROG Phone jest już dostępny w przedsprzedaży w Polsce. Znajdziecie go na Allegro

Asus ROG Phone to smartfon, który na poważnie podchodzi do tematu mobilnego grania. Duży ekran, szybki procesor i możliwość dobrania dodatkowych peryferiów z całego ekosystemu, który Asus uruchomił jednocześnie z premierą tego gamingowego telefonu, sprawiają, że ROG Phone rzeczywiście jest czymś wyjątkowym w świecie przenośnych urządzeń z Androidem. Od dziś można go kupić w Polsce.

Przedsprzedaż rozpoczęła się na Allegro, gdzie smartfon dostępny jest w cenie 3999 zł. Dodatkowo, przy jego zakupie otrzymamy bon o wartości 400 zł do wykorzystania na wybrane peryferia z ekosystemu ROG Phone:

  • ROG GameVice Controller
  • ROG Mobile Desktop Dock
  • ROG Pro Dock
  • ROG TwinView Dock
  • ROG WiGig Dock

Szczegóły oraz sposób wykorzystania vouchera znajdziecie w regulaminie akcji. Promocja prowadzona przez sklep x-kom trwa do 08.11.2018 lub do wyczerpania zapasów. Kod można wykorzystać od 26.11.2018 do 31.12.2018 r.

Czym jest Asus ROG Phone

ROG Phone wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 845 (2,96 GHz) z grafiką Adreno 630, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Żeby zapobiec szybkiemu nagrzewaniu się sprzętu, producent zastosował technologię GameCool, wykorzystującą układ chłodzenia z komorą parową, która zapewnia 16 razy większą powierzchnię do rozpraszania ciepła niż standardowy system chłodzenia z rurkami cieplnymi. Dzięki temu gamingowy Asus unika termal throttlingu do 5 razy dłużej niż inne smartfony oparte na tej samej jednostce centralnej.

W zestawie znajduje się nawet nakładka chłodząca AeroActive, która zapewnia dodatkowe chłodzenie, kiedy temperatura telefonu wzrośnie.

W ROG Phone zaszyto specjalny tryb X, uruchamiany ściśnięciem ramki telefonu. Zamraża on wszystkie procesy wykonywane w tle, uwalnia zasoby pamięci RAM i przydziela je do naszej gry, tak by nie traciła ona na płynności na rzecz innych aplikacji.

W smartfonie zamontowano 6-calowy ekran AMOLED (2160 x 1080) z HDR o częstotliwości odświeżania 90 Hz pomaga dostrzec wiele szczegółów na polu gry, zaś w ramkach obudowy zamontowano trzy ultradźwiękowe czujniki dotykowe AirTrigger. Dwa z nich zostały zoptymalizowane jako triggery lewy/prawy, znajdujące się w ramce ekranu podczas rozgrywki w trybie poziomym (trzeci trigger jest używany w trybie pionowym).

Asus ROG Phone (fot. Asus)

Smartfon ma z boku dodatkowe, dostosowane gniazdo USB-C, które obsługuje funkcję bezpośredniego ładowania, może służyć jako wyjście HDMI, gigabitowe gniazdo LAN oraz gniazdo słuchawkowe. Po podłączeniu nakładki chłodzącej AeroActive zapewnia ona także boczne gniazdo USB-C oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Nakładka Aero Active

Oprócz tego, smartfon zyskał podwójny aparat główny 12 Mpix + 8 Mpix (z obiektywem szerokokątnym 120°) i aparat przedni 8 Mpix. Urządzenie odblokujemy przy pomocy czytnika linii papilarnych.

Jak na gamingowy smartfon przystało, zintegrowano w nim oświetlenie RGB w postaci kolorowego logo ROG. Z przodu zamontowano dwa głośniki 24-bit/192 kHz, a wszystko to zasila bateria 4000 mAh, którą da się szybko doładować zasilaczem 20 W.

Rozbudowana rodzina akcesoriów Asus ROG Phone

400 zł, uzyskane w postaci rabatu na akcesoria, można wydać na stację dokującą TwinView przekształcającą smartfon ROG Phone w konsolę z dwoma ekranami. Oprócz 6-calowego wyświetlacza dysponuje ona dwoma głośnikami, dwoma fizycznymi triggerami, silnikiem z systemem sprzężenia zwrotnego, jak również dodatkowym systemem chłodzenia i baterią o pojemności 6000 mAh.

Stacja TwinView

Jest też stacja Mobile Desktop, umożliwiająca podłączenie do smartfona zewnętrznego monitora 4K UHD, myszy i klawiatury. ROG Phone może być wtedy wykorzystywany jako dodatkowy wyświetlacz oraz można do niego podłączyć kabel LAN do połączeń gigabitowych, jak również system 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego – za pośrednictwem wyjścia SP/DIF.

Wykorzystując kontroler GameVice oraz stację dokującą WiGig, można zamienić smartfona ROG Phone w przenośną konsolę, dysponującą bezprzewodową łącznością z ekranami przy niskiej latencji w standardzie WiGig 802.11ad. GameVice oferuje dwa analogowe joysticki, triggery i bumpery (lewy i prawy), jak również D-pad wraz z przyciskami A, B, X, Y i L3, R3.

Jak widać, Asus przyłożył się nie tylko do skonstruowania mocnego smartfona, a dysponuje na starcie kilkoma modułami, które czynią z ROG Phone maszynkę o rozbudowanych zastosowaniach. Wraz z dodatkowymi akcesoriami to chyba najbardziej kompletny produkt przeznaczony dla mobilnych graczy, dostępny na naszym rynku.

 

źródło: materiały prasowe