Reklama
Lenovo Legion Duel

Obrodziło smartfonami gamingowymi. W kwietniu poznamy Lenovo Legion 2 Pro

Firmy produkujące smartfony już dawno temu wpadły na pomysł, żeby mieć specjalne serie urządzeń przeznaczonych graczom. Lenovo swój projekt zrealizowało dopiero w ubiegłym roku, ale już wyznaczyło datę premiery następnego smartfona z linii Legion.

Reklama

Smartfonów gamingowych ci u nas dostatek

Ostatnie tygodnie były bardzo interesujące dla tych, którzy zamierzają w tym roku kupić smartfon gamingowy. Niedawno poznaliśmy kolejnych przedstawicieli znanych serii urządzeń dla graczy – na przykład Asusa ROG Phone 5 czy Nubię Red Magic 6 od ZTE. Nie opadł jeszcze kurz po wczorajszej premierze Xiaomi Black Shark 4.

Choć na półkach ze smartfonami dla miłośników mobilnego grania robi się tłoczno, to Lenovo stwierdziło, że zapowie prezentację własnego urządzenia. Chodzi o model Lenovo Legion 2 Pro. Smartfon ten zadebiutuje 8 kwietnia, a zatem za niewiele ponad dwa tygodnie.

Co wiemy o Lenovo Legion 2 Pro?

Lenovo zdążyło się już pochwalić kilkoma rzeczami związanymi z modelem Legion 2 Pro na swoim profilu w serwisie Weibo. Zgodnie z dotychczas udostępnionymi grafikami, dostaniemy sprzęt chłodzony przez dwa wentylatory. Nie jest to dziwne, kiedy przypomnimy sobie, jak wykręconym projektem był pierwszy Lenovo Legion Duel, którego wręcz stworzono do obsługi w układzie horyzontalnym.

Inne detale pochodzą już z nieoficjalnych przecieków, zdradzających, że Lenovo Legion 2 Pro zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888, 16 GB RAM, dwa porty USB-C oraz baterię z szybkim ładowaniem 110 W. Najpewniej smartfon będzie kontynuował styl wizualny swojego poprzednika, a więc spodziewamy się zestawu aparatów pośrodku tylnego panelu oraz kamerki przedniej usytuowanej na jednym z boków telefonu.

Osobiście uważam, że Lenovo Legion Duel to najbardziej gamingowy smartfon z wszystkich, jakie dotąd pojawiły się na rynku i ciekaw jestem, jak producent podejdzie do jego kontynuacji. Przekonamy się o tym już wkrótce.