smartfon asus rog phone 5 smartphone
Asus ROG Phone 5 (źródło: Asus)

Gamingowy smartfon Asus ROG Phone 5 pokaże swoją moc 10 marca. Premiera odbędzie się online

Asus nareszcie potwierdził datę premiery swojego nowego smartfona dla graczy. ROG Phone 5 zostanie zaprezentowany 10 marca.

Reklama

Jeszcze tydzień czekania na Asusa ROG Phone 5

Smartfony serii ROG Phone od Asusa to solidne urządzenia nadające się do mobilnego grania. Oprócz tego, że zawsze charakteryzują się najwyższą możliwą wydajnością, wyposażone są dodatkowo w szereg technologii uprzyjemniających rozgrywkę – od ekranów o wysokiej częstotliwości odświeżania, przez zaawansowane systemy chłodzące obudowę czy zmiany w warstwie oprogramowania, pomagające skupić się na awansowaniu w rankingach graczy, bez rozpraszania przez niepotrzebne powiadomienia.

Ostatnim gamingowym smartfonem Asusa był ROG Phone 3, którego ujrzeliśmy w lipcu ubiegłego roku. Ponieważ producent postanowił przeskoczyć jedną cyfrę w numeracji kolejnych modeli, wkrótce czeka nas premiera ROG Phone 5. Odbędzie się ona 10 marca. Jeśli chcemy, będziemy mogli oglądać to wydarzenie na żywo, z poniższego linku. Konferencja ruszy o godzinie 12:15 naszego czasu.

Reklama

Spodziewamy się mocnego urządzenia

Asus ROG Phone 5 nie powinien zawodzić pod żadnym istotnym dla graczy względem. Raczej nie wyobrażamy sobie, żeby producent skupiał się na takich drobiazgach jak jakość zastosowanych aparatów. Priorytetem będzie zapewnienie dobrej rozrywki dla graczy.

W tym celu sercem nowego ROG Phone’a zostanie obecnie najszybszy procesor mobilny – Qualcomm Snapdragon 888. Do tego, w najwyższej wersji smartfon może zyskać nawet 18 GB RAM. Jeśli okaże się to prawdą, to ROG Phone 5 zostanie pierwszym masowo produkowanym smartfonem z tak dużą pamięcią operacyjną.

Asus ROG Phone 5 (fot. DxOMark)

Oprócz tego, najprawdopodobniej dostaniemy ekran o przekątnej 6,7 cala, prezentujący treści w jakości Full HD+ i 128 GB szybkiej pamięci na system Android 11 oraz dane. Całość powinna zasilać bateria o pojemności 6000 mAh. Wiadomo już, jak ROG Phone 5 radzi sobie z dźwiękiem – według testów DxOMark, to najlepszy smartfon z głośnikami stereo na rynku. Czekamy więc, bo zapowiada się wyśmienicie!


Miłosz, dzięki za info podrzucone na nasze konto na Instagramie!

  1. Przyjemność po mojej stronie! Ciekawe jak z dostępnością, bo Zenfone 7/7Pro mimo bardzo dobrej (moim zdaniem oczywiście) wyceny i późniejszych promocji dostępny był jedynie w oficjalnym sklepie Asusa online. A nic nie zastąpi „macania” telefonu w sklepie przed zakupem, zwłaszcza jeśli mówimy o telefonach o większych gabarytach. Może przy nowej wersji ROG / Zenfone to się zmieni :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama