Lenovo Legion 5i Pro

Będę wyczekiwał informacji o polskich cenach – oto Lenovo Legion 5i, 5i Pro oraz 7i z procesorami Tiger Lake-H

Lenovo ogłasza kolejne rozdanie w dziedzinie laptopów dla graczy. Lenovo Legion 5 zyskuje godnych następców z procesorami Intela 11. generacji i kartami graficznymi Nvidia GeForce RTX.

Lenovo Legion 5i

Nowe Legiony od Lenovo zapowiadają się bardzo ciekawie. Już Legion 5 jest bardzo dobrą konstrukcją, a że Intel szeroko dystrybuuje już procesory Core-H 11. generacji, po Legionie 5i możemy spodziewać się jeszcze więcej. Cechuje go wykorzystanie karty graficznej Nvidia DeForce RTX 3070 oraz autorskich technologii producenta – na przykład Lenovo AI Engine do optymalizacji wydajności czy Legion Coldfront 3.0 dla ulepszonego zarządzania systemem chłodzenia.

W wersji z ekranem 15 cali, będziemy mogli wybierać między rodzajami ekranów – dostępne będą opcje z rozdzielczościami QHD, odświeżaniem do 165 Hz, jasnością 300 nitów i 100-procentowym odwzorowaniem kolorów sRGB, ale także (najpewniej tańsze) z wyświetlaczami Full HD. Podczas zakupu wymagana będzie więc pewna doza uwagi.

17-calowe Legiony 5i będą miały ekrany z odświeżaniem 60 Hz lub 144 Hz oraz 72-procentowym pokryciem palety NTSC. Nie zyskają jednak białej wersji obudowy, tak jak ich mniejsze rodzeństwo.

Ceny w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 969,99 dolarów.

Lenovo Legion 5i Pro

Tutaj zaczynają się prawdziwe komplikacje, bo Legion 5i Pro będzie dostępny w jeszcze większej liczbie wersji. Znajdziemy wśród nich urządzenia z ekranami 15″, 16″ i 17″. Opcja 16-calowa zyska nawet rozdzielczość QHD i odświeżanie do 165 Hz. Mają to być więc sprzęty wyraźnie bardziej nastawione na wymagających graczy niż niższy model Legion 5i.

Zastosowane procesory będą mogły sięgać już wersji Intel Core i7 11400H lub i7-11800H, a karty graficzne „zaczną się” od GeForce’ów RTX 3050, kończąc na RTX 3070. Stawia to Legiona 5i Pro mniej więcej w środku stawki wszystkich nowych laptopów gamingowych marki.

Lenovo Legion 5i Pro będzie dostępny w sprzedaży nie wcześniej niż w czerwcu, za przynajmniej 1329,99 dolarów.

Lenovo Legion 7i

Docieramy do najmocniejszych laptopów Lenovo spośród dziś zaprezentowanych. Legion 7i dostał 16-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10, rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz odświeżaniem w aż 165 Hz. Obudowa zdradza swoją naturę premium przez szare wykończenie z aluminium.

Jak na topowy model przystało, konfiguracje sięgają tutaj najmocniejszych procesorów Core i9 czy 32 GB RAM. W obudowie zamontowano parę 2-watowych głośników Super Linear z 3D Nahimic Audio, a klawiatura oraz wyloty powietrza podświetlane są przez kolorowy system Corsair iCUE RGB. Sprzęt obsługuje Thunderbot 4, a całość zasila mocarny, 300-watowy adapter.

Lenovo Legion 7i wyceniono na 1769,99 dolarów. Pojawi się w Stanach Zjednoczonych w czerwcu.

Do powyższych laptopów dołączył gamingowy monitor Lenovo Legion Y25g-30. Oferuje 24,5 cala przestrzeni roboczej, podświetlenie WLED, rozdzielczość Full HD i odświeżanie z częstotliwością 360 Hz. Przy czasie reakcji 1 ms i obsługą technologii Nvidia G-SYNC może być rzeczywiście łakomym kąskiem dla graczy. Na półkach zagości dopiero w październiku, w cenie 699,99 dolarów.

Jak na razie, brak informacji o tym, jak będą przedstawiać się ceny powyższych urządzeń w Polsce. Po cichu liczę na to, że dzięki ich premierze spadną nieco ceny Legiona 5, na którego od dłuższego czasu ostrzę pazurki.