Samsung Galaxy Watch 3 smartwatch
Samsung Galaxy Watch 3 (źródło: Evan Blass)

Samsung Galaxy Watch 3 pozwoli odbierać połączenia przez zaciśnięcie pięści

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o wariantach, w jakich będzie sprzedawany zegarek Samsung Galaxy Watch 3. Niemal natychmiast, w komentarzach, pojawiły się uwagi dotyczące braku informacji o nowych funkcjach w kolejnej odsłonie zegarka. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej również w tym zakresie.

Reklama

Bezpieczeństwo jak w Apple Watch

Jedną z najważniejszych funkcji, w jakie został wzbogacony Galaxy Watch 3 względem poprzednika, jest znana z Apple Watch możliwość wykrywania upadku użytkownika. W momencie, gdy zegarek wykryje wypadek, włączy się alarm dźwiękowy, który użytkownik powinien wyłączyć w ciągu jednej minuty. Jeżeli do tego nie dojdzie, zegarek wyśle informację o incydencie do kontaktów alarmowych, wraz z krótkim nagraniem dźwięku z miejsca zdarzenia.

Nowa funkcja nie zadziała, jeżeli użytkownik Galaxy Watch 3 nie zdefiniuje wcześniej kontaktów alarmowych, dlatego ważne jest, by zrobić to jak najwcześniej, najlepiej tuż po sparowaniu zegarka ze smartfonem.

Więcej gestów!

Kolejną, interesującą nowością, jaka pojawi się w Galaxy Watch 3, będzie rozbudowana obsługa gestami. O ile poprzednia wersja wykrywała jedynie moment uniesienia zegarka, w tegorocznej będzie można, korzystając z gestów, odbierać i odrzucać połączenia telefoniczne.

W momencie nadejścia połączenia wystarczy ścisnąć i rozluźnić pięść, by rozmowa została odebrana. Jako że Galaxy Watch 3 mda wbudowany głośnik i mikrofon, konwersację będzie można przeprowadzić bez korzystania z drugiej dłoni, czy to do wyjęcia smartfona, czy wybrania odpowiedniej opcji na zegarku.

Galaxy Watch 3 odbieranie
fot. via XDA Developers

Gestem odrzucającym połączenie przychodzące będzie, najprawdopodobniej, potrząśniecie dłonią.

Galaxy Watch 3 odrzucanie
fot. via XDA Developers

Tak prezentuje się wybór tarcz w Galaxy Watch 3

Sklep z aplikacjami dla zegarków Galaxy Watch zawiera przepastną kolekcję darmowych i płatnych tarcz zegarka, tworzonych zarówno przez pracowników Samsunga, jak i użytkowników niepowiązanych z firmą.

Nie zapomniano jednak, by już na starcie wyposażyć zegarek w kilkadziesiąt tarcz. Część z nich może wydawać się znajoma i słusznie – widzieliśmy je w poprzedniej generacji Galaxy Watch i Galaxy Watch Active. Są również zupełnie nowe propozycje.

Galaxy Watch 3 tarcze
fot. via XDA Developers

Prezentacja Samsung Unpacked już 5 sierpnia. Jako że większość specyfikacji technicznej i możliwości urządzeń, które zostaną zaprezentowane, już znamy, czekamy właściwie tylko na to, co najważniejsze – oficjalne potwierdzenie cen nowości od Samsunga.

Pogłoski mówią jednak, że pod tym względem trzeba przyszykować się na spore rozczarowanie.