Galaxy S9 i Galaxy S9+ zaoferują bardziej zaawansowany system odblokowywania twarzą | Tabletowo.pl

Galaxy S9 i Galaxy S9+ zaoferują bardziej zaawansowany system odblokowywania twarzą

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy Apple wyskoczyłoFace ID, wszyscy producenci smartfonów z Androidem, jak jeden mąż, nagle zaczęli wprowadzać funkcję odblokowywania twarzą. Zdaje się, że Samsung ma ambicje dogonić swojego największego konkurenta i dlatego wyposaży Galaxy S9 i Galaxy S9+ w jeszcze bardziej zaawansowany system weryfikacji biometrycznej.

Zdaniem obserwatorów rynku, konkurenci potrzebują jeszcze jakichś dwóch lat, aby aparat skopiować możliwości aparatu TrueDepth, odpowiedzialnego m.in. za Face ID. Nie oznacza to jednak, że będą próbować to robić jedynie w zaciszach swoich laboratoriów i tym samym przez dwa lata pozwalać Apple święcić triumfy. W przypadku Samsunga jest to bardzo ważna kwestia, wszakże koncern z Cupertino jest jego największym rywalem.

Najpewniej właśnie dlatego Koreańczycy zamierzają wykorzystać to, co już mają, ale w nowy sposób. Jak bowiem odkrył jeden z deweloperów, Samsung opracował funkcję o nazwie Inteligentny Skan. Zasada jego działania jest bardzo prosta: smartfon (najpewniej w pierwszej kolejności Galaxy S9 i Galaxy S9+) wykorzysta system rozpoznawania twarzy na spółkę ze skanerem tęczówki oka. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie prawdopodobieństwa ewentualnej pomyłki. W dodatku ma to zdawać egzamin zarówno w dzień, jak i w nocy (lub w gorszych warunkach oświetleniowych).

A jak jesteśmy już w temacie Galaxy S9 i Galaxy S9+, to warto przy okazji wspomnieć, że Evan Blass opublikował zdjęcia modułów aparatów, jakie znajdą się w obu smartfonach. Fotografie można uznać za ostateczne potwierdzenie tego, że pierwszy z ww. modeli zaoferuje pojedynczy aparat, natomiast drugi podwójny.

Evan Blass wrzucił także do sieci tapetę, która będzie domyślnie ustawiona w Galaxy S9 i Galaxy S9+ – jej rozdzielczość to dokładnie 1626×2960 pikseli:

Samsung Galaxy S9 tapeta (fot. @evleaks)

A gdyby Wam jeszcze było mało, to warto też dodać, że na niemieckiej stronie pojawiła się strona wsparcia dla modelu SM-G960F/DS. Przynajmniej w Niemczech Galaxy S9 będzie więc dostępny w wersji Dual SIM. Na obecną chwilę trudno jednak stwierdzić, czy Galaxy S9+ również, nie mówiąc już o samej Polsce. Mimo wszystko można mieć nadzieję, że i do nas trafią smartfony z dwoma slotami na kartę SIM – tak, jak miało to miejsce w przypadku Galaxy Note 8.

Polecamy również:

Samsung ma patent na niezwykle trudne do oszukania zabezpieczenie biometryczne. W grę wchodzi krew

Źródło: Maxwell WeinbachSamCentral przez Android Police; @evleaks, @evleaks, Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona