Samsung Galaxy S8

Galaxy S8 trafi na rynek 18 kwietnia. Samsung planuje sprzedać w pierwszym okresie 10 milionów egzemplarzy

Nie minął dzień, a sieć wypełniła się kolejnymi przeciekami na temat Galaxy S8 (oj, Samsungu, twoje prośby na nic się zdały). Tym razem dowiadujemy się, że smartfon trafi do sprzedaży 18 kwietnia oraz że producent do tego momentu chce wyprodukować aż 10 milionów egzemplarzy. Pojawiło się także zdjęcie wersji Edge tegorocznego flagowca, aczkolwiek jest ono – niestety – fejkiem.

Reklama

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że kolejnych przedstawicieli serii Galaxy S prezentował w ostatnich latach na barcelońskich targach MWC, które odbywają się pod koniec lutego lub na przełomie lutego i marca (zależy od roku). Jednak w tym będzie inaczej, z uwagi na konieczność przeprowadzenia śledztwa, mającego na celu wyjaśnić, co odpowiadało za wybuchy baterii w Galaxy Note 7.

Reklama

Koreańczycy w pewnym momencie całkowicie nawet wstrzymali – na dwa tygodnie – prace nad Galaxy S8 (zapewne po to, aby nie popełnić tego samego błędu, co w ostatnim Notatniku). Wszystko zaczęło się więc przesuwać i aktualnie nie ma szans, żeby tegoroczny flagowiec zadebiutował na MWC 2017.

Z tego powodu, od dłuższego czasu powtarza się, że Samsung zaprezentuje Galaxy S8 w kwietniu. Teraz pojawiły się pierwsze „konkrety”: smartfon podobno trafi do sprzedaży 18 kwietnia. Źródła podają także, że oficjalna premiera ma mieć miejsce albo pod koniec marca, albo na początku kwietnia.

Mówi się też, że Samsung do rozpoczęcia sprzedaży Galaxy S8 zamierza wyprodukować go w aż 10 milionach egzemplarzy (masowa produkcja ma ruszyć w marcu). To sporo, ale Galaxy S7 bez problemu rozszedł się w podobnej liczbie sztuk w pierwszym okresie i najwyraźniej Koreańczycy są przekonani, że jego następca powtórzy ten sukces. Na pewno są na to szanse, ponieważ ma być on naszpikowany „bajerami” – a to zawsze przyciąga klientów.

Nie można też nie wspomnieć o tym, że w sieci pojawiło się zdjęcie, rzekomo przedstawiające Galaxy S8. Niestety, jest to fejk, czego dowodem jest poniższy tweet (jego autor dzieli się z nami ostatnio sporą liczbą przecieków):

Na koniec kolejna grafika, tym razem przedstawiająca koncept, jak może wyglądać Samsung Desktop Experience, czyli samsungowa odpowiedź na Continuum Microsoftu, z tym, że opierająca się na Androidzie:

Samsung Desktop Experience

*Na grafice wyróżniającej render, rzekomo przedstawiający Galaxy S8 (pod linkiem znajdziecie ich więcej)

Źródło: Naver przez SamMobile, etnews przez SamMobile, Slashleaks przez SamMobile, @mmddj_chinaAndrobit przez SamMobile