Galaxy S8 z 5,7-calowym ekranem będzie miał prawie takie same wymiary, jak Galaxy S7 | Tabletowo.pl

Galaxy S8 z 5,7-calowym ekranem będzie miał prawie takie same wymiary, jak Galaxy S7

Dołącz do dyskusji 0

Według najnowszych doniesień, Galaxy S8 zadebiutuje 15 kwietnia. Ale nie sam, bo razem z większym bratem – Galaxy S8 Plus. Oba smartfony mają mieć ekrany o niespotykanej do tej pory w serii Galaxy S przekątnej: 5,7 i 6,3 cala. Mimo to, będą miały praktycznie takie same wymiary, co – odpowiednio – Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Jest to możliwe dzięki zupełnie nowej konstrukcji: panel przedni pokryje w większości tafla wyświetlacza. W dodatku – w obu przypadkach – obustronnie zakrzywiona. Dzięki minimalnym ramkom, Samsungowi udało się zastosować ekrany o znacznie większej przekątnej, przy jednoczesnym zachowaniu praktycznie (z niewielkimi różnicami) takich samych wymiarów, jakimi cechują się Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

I tak, Galaxy S8 otrzyma wyświetlacz o przekątnej 5,7 cali (nie licząc zakrzywień). Smartfon ma mieć wymiary: 140,14×72,20×7,30 mm. Dla porównania, w przypadku Galaxy S7 jest to 142,4×69,6×7,9 mm, a należy pamiętać, że ten model ma ekran 5,1-calowy.

Samsung Galaxy S8

Jeżeli zaś chodzi o Galaxy S8 Plus, to on otrzyma 6,3-calowy wyświetlacz. Całość ma mieć wymiary 152,38×78,51×7,94 mm. Smartfon będzie więc nieco większy niż Galaxy S7 Edge (150,9×72,6×7,7 mm), jednak i tak niewiele, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że dostanie ekran o 0,8 cala większy.

Samsung Galaxy S8 Plus

Powyższe dane serwis źródłowy pozyskał od jednego z producentów akcesoriów. Wcześniej natomiast podzielił się on z nim renderami Galaxy S8. Według grafik, w smartfonie rzeczywiście pozostanie 3,5 mm złącze słuchawkowe. Ale microUSB też „nigdzie się nie wybiera”, a to dość zaskakujące – wszakże Samsung również „przestawia” się na USB Typu C.

Wczoraj w sieci pojawiły się także informacje, sugerujące, że Galaxy S8 zostanie wyposażony w 8 Mpix kamerkę na przodzie z autofokusem. Nie jest to pierwszy raz, kiedy o czymś takim słyszymy, więc wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Źródło: GSMArenaGSMArena, etnews przez SamMobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona